Alicja Majewska, The Voice Senior, TVP

i

Autor: AKPA Alicja Majewska, The Voice Senior, TVP

Alicja Majewska z "The Voice Senior" z SZOKUJĄCĄ emeryturą

2021-02-17 11:45

Alicja Majewska (72 l.), gwiazda polskiej estrady, jurorka programu "The Voice Senior" sama jest emerytką. Niestety, artystka dostaje od państwa głodową emeryturę. Ale niebawem świadczenie będzie wyższe. Na jaką emeryturę może liczyć Alicja Majewska? W tym roku na marzec zapowiadana jest rekordowa waloryzacja emerytur. Ci z lepszym świadczeniem w ciągu roku dostaną nawet kilka tysięcy więcej. Nawet jeśli miesięczny wzrost będzie niewielki, to w skali roku i tak lepiej mieć tysiąc czy dwa tysiące złotych więcej, niż ich nie mieć.

Waloryzacja rent i emerytur 2021. Już w marcu wzrosną emerytury w Polsce. O ile wzrosną emerytury gwiazdom polskiej estrady? Niestety, artyści raczej nie należą do grona osób, które odkładają krocie na emeryturę. W związku z tym, że często pracują na podstawie umów o prawa autorskie, na ich emerytalne konta trafiają grosze. I tym sposobem wielu polskich artystów estradowych w przeciwieństwie do polityków nie może pochwalić się wysokimi świadczeniami z ZUS. A jaką emeryturę ma wielka gwiazda Alicja Majewska, jurorka programu "The Voice Senior"? Artystka przyznała publicznie, że pobiera emeryturę w wysokości nieco ponad tysiąc złotych. Za takie pieniądze nie da się żyć nawet na średnim, a co tu dopiero mówić o życiu na wysokim poziomie, jakie powinna wieść gwiazda estrady i jurorka telewizyjnego show. W dobie koronawirusa to szczególnie uciążliwe i trudne. W momencie, w którym nie ma koncertów, nie ma gal, imprez, eventów, na których można zarobić, artyści seniorzy doświadczają życia przeciętnych polskich emerytów.

Jeszcze wyższa waloryzacja emerytur! 570 zł na każdego emeryta i 14-sta emerytura do zmian

Ale niebawem nawet te skromne emerytury wzrosną. Na jaką emeryturę może liczyć Alicja Majewska po wiosennej waloryzacji 2021? W 2021 roku emeryci mogą szykować się na specjalną waloryzację rent i emerytur. Już wiemy OFICJALNIE, że podwyżki dla emerytów będą wyższe, niż przewidywał rząd Zjednoczonej Prawicy. Na waloryzacji skorzystają wszyscy emeryci: i ci z minimalnym świadczeniem, ale i ci z gigantyczną emeryturą. W marcu waloryzacja emerytur ma wynosić 4,24 proc. 

Zatem według wstępnego wyliczenia Alicja Majewska w tym roku może otrzymywać miesięczną emeryturę wyższą o około 50 zł. Miesięcznie to nie jest bardzo dużo, ale w skali roku daje nam już pulę rzędu 600 zł. Zawsze to lepsze niż nic, choć nie da się ukryć, że przy obecnej podwyżce cen taki wzrost może być mało odczuwalny w portfelu.

Super Raport 17.02 (Goście: Marcin Horała - wiceminister infrastruktury, PiS; Władysław Kosiniak-Kamysz - PSL oraz dr Paweł Grzesiowski - immunolog)
Sonda
Ile powinna wynosić GODNA emerytura?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze