Karol Strasburger - emerytura

i

Autor: AKPA Karol Strasburger - emerytura

Karol Strasburger z ZADZIWIAJĄCĄ emeryturą. Jeszcze dostanie podwyżkę!

2021-02-23 12:03

Karol Strasburger (73 l.), znany i lubiany prowadzący kultowy teleturniej "Familiada" od lat jest emerytem. Choć znają go niemal wszyscy, to do osób z najwyższą emeryturą raczej on nie należy. Karol Strasburger, podobnie jak wiele innych polskich gwiazd, ma problem z tym, że wykonując zawód artystyczny niestety na wysoką emeryturę nie ma co liczyć. Powód? Przez lata nie odprowadza się wysokich składek emerytalnych do ZUS, bo pracę zwykle świadczy się na podstawie umów cywilnoprawnych i o prawa autorskie. W takiej sytuacji kwota co miesiąc wypłaca z ZUS jest bardzo niska. Jaką emeryturę ma Karol Strasburger?

Waloryzacja rent i emerytur 2021. Już w marcu wzrosną emerytury w Polsce. O ile wzrosną emerytury polskim gwiazdom znanym ze szklanego ekranu? Niestety, artyści raczej nie należą do grona osób, które odkładają ogromne kwoty na emeryturę. W związku z tym, że często pracują na podstawie umów o prawa autorskie, na ich emerytalne konta trafiają skromne środki. I tym sposobem wielu polskich artystów w przeciwieństwie do polityków, nie może pochwalić się wysokimi świadczeniami z ZUS. A jaką emeryturę ma Karol Strasburger, aktor prowadzący kultowy teleturniej "Familiada"? Gwiazdor przyznał publicznie, że jego emerytura waha się w przedziale 1000 - 2000 zł. Za takie pieniądze nie da się żyć nawet na średnim, a co tu dopiero mówić o życiu na wysokim poziomie, jakie powinna wieść gwiazda polskiego kina i prowadzący kultowy telewizyjny show. Ale jest światełko w tunelu. Niebawem nawet te skromne emerytury wzrosną. Na jaką emeryturę może liczyć Karol Strasburger po wiosennej waloryzacji 2021? W 2021 roku emeryci mogą szykować się na specjalną waloryzację rent i emerytur.

Waloryzacja 500 plus w 2022 roku! Znamy kwotę nowego 500 plus!

Na waloryzacji skorzystają wszyscy emeryci: i ci z minimalnym świadczeniem, ale i ci z gigantyczną emeryturą. W marcu waloryzacja emerytur ma wynosić 4,24 proc. 

Tu zostanie pochowany Krzysztof Kowalewski

Zatem według wstępnego wyliczenia Karol Strasburger w tym roku może otrzymywać miesięczną emeryturę wyższą od ok. 50 do ok. 85 zł. Miesięcznie to nie jest bardzo dużo, ale w skali roku daje nam już pulę rzędu 600 - 1000 zł. Zawsze to lepsze niż nic, choć nie da się ukryć, że przy obecnej podwyżce cen towarów i usług taki wzrost może być mało odczuwalny w portfelu.

Sonda
Którzy emeryci powinni dostać trzynastą emeryturę?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze