Teresa Lipowska nie chce być ciężarem dla dzieci

i

Autor: Akpa Teresa Lipowska nie chce być ciężarem dla dzieci

Niewiarygodna emerytura Teresy Lipowskiej z "M jak miłość". Wyższa niż Maryli Rodowicz

2021-02-18 17:00

Teresa Lipowska, aktorka znana m.in. z roli Barbary Mostowiak z popularnego serialu TVP "M jak miłość" jest jedną z niewielu artystek, które mogą pochwalić się nie najgorszą emeryturą. A już niebawem świadczenie emerytalne aktorki będzie jeszcze wyższe. Wzrost emerytur to wynik rekordowej waloryzacji na poziomie 4,24 proc. Zatem i emerytury naszych gwiazd pójdą do góry. Oczywiście w skali miesiąca nie będą to gigantyczne sumy, ale w skali roku już będzie można zaoszczędzić trochę grosza. Niestety, polscy artyści zwykle mają bardzo niskie emerytury. Powód? Często nie pracują latami na etacie jak przeciętni Polacy, tylko koncertują, grają i mają nieregularne dochody rozmaicie opodatkowane i świadczone na podstawie nietypowych umów cywilnoprawnych.

Waloryzacja rent i emerytur 2021. Już w marcu wzrosną emerytury w Polsce. O ile wzrosną emerytury gwiazdom polskiego filmu? Niestety, artyści raczej nie należą do grona osób, które odkładają krocie na emeryturę. W związku z tym, że często pracują na podstawie umów o prawa autorskie, na ich emerytalne konta trafiają grosze, choć nie zawsze jest to najniższe świadczenie. A jaką emeryturę ma Teresa Lipowska (83 l.) znana polska wielka gwiazda, znana wszystkim z serialu "M jak miłość" jako Barbara Mostowiak? Teresa Lipowska sama przyznawała w mediach, że otrzymuje emeryturę rzędu 2 tys. zł na rękę, czyli około 2,2 tys. zł brutto. Choć nie są to krocie, ale najniższa emerytura też to nie jest. Od marca najniższa emerytura w Polsce będzie wynosiła 1250, 88 zł.

Okazuje się, że Teresa Lipowska ma o wiele wyższe świadczenie niż Alicja Majewska,  jurorka programu "The Voice Senior". Artystka przyznała publicznie, że pobiera emeryturę w wysokości nieco ponad tysiąc złotych. Za takie pieniądze nie da się żyć nawet na średnim, a co tu dopiero mówić o życiu na wysokim poziomie, jakie powinna wieść gwiazda estrady i jurorka telewizyjnego show. Emerytura Teresy Lipowskiej znanej z serialu "M jak miłość", jest również wyższa, niż emerytura Maryli Rodowicz, która przyznała, że dostaje 1600 złotych miesięcznie.

ZOBACZ: Tak mieszka Jolanta Pieńkowska, dziennikarka TVN, żona znanego miliardera. Pałac marzeń [ZDJĘCIA]

Ale niebawem emerytury naszych gwiazd wzrosną. Na jaką emeryturę może liczyć Teresa Lipowska po wiosennej waloryzacji 2021? W 2021 roku emeryci mogą szykować się na specjalną waloryzację rent i emerytur. Już wiemy OFICJALNIE, że podwyżki dla emerytów będą wyższe, niż przewidywał rząd Zjednoczonej Prawicy. Na waloryzacji skorzystają wszyscy emeryci: i ci z minimalnym świadczeniem, ale i ci z gigantyczną emeryturą. W marcu waloryzacja emerytur ma wynosić 4,24 proc. Zatem Teresa Lipowska może liczyć na podwyżkę około 90 zł. Może w skali miesiąca to niewiele, ale w skali roku to już około tysiąca złotych.

CZYTAJ: Ile kosztuje utrzymanie parafii w Polsce. Kwoty szokują!

Sonda
Którzy emeryci powinni dostać trzynastą emeryturę?
14-latkowie okradali seniorów metodą "na policjanta"
Najnowsze