Biedronka

i

Autor: Wikipedia

Biedronka rozdaje darmowe komputery dla uczniów. Mocarna konfiguracja

2021-01-13 15:30

Domowa Szkoła z Biedronką - to nazwa akcji, w ramach której popularny dyskont postanowił wesprzeć uczniów w czasie nauki zdalnej. Chociaż uczniowie klas I-III mają lada moment wrócić do zwykłych, stacjonarnych zajęć, pozostałe dzieci wciąż będą uczyć się z domu, a więc za pomocą komputera. Dlatego Biedronka rozdała 2000 potężnych komputerów.

Akcja "Domowa Szkoła z Biedronką" to rodzaj wsparcia dla dzieci, które uczą się zdalnie ze względu na lockdown i COVID-19. Biedronka w ten sposób pomogła 2000 swoich pracowników, którzy są rodzicami dzieci w wieku 7-19 lat. Warunkiem wsparcia były niskie dochody. Jak zaznacza sieć, pracownicy ponoszą tylko symboliczny koszt zakupu sprzętu komputerowego.

- Cieszymy się, że dzięki nowym komputerom dzieci pracowników Biedronki będą efektywnie uczestniczyć w zajęciach szkolnych prowadzonych online. Uczniowie mogą korzystać z udogodnień informatycznych, aby poszerzać swoją wiedzę oraz rozwijać umiejętności. Przekazanie komputerów pomaga w dużym stopniu niwelować problem dostępności sprzętu w rodzinach wielodzietnych, w których jest więcej niż jedno dziecko w wieku szkolnym - stwierdziła Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej w sieci Biedronka.

Komputery, które trafiły do dzieci to laptopy Dell Latitude 3510 CTO o przekątnej ekranu 15.6 cala, z procesorem Intel Core i3-10110U lub komputery stacjonarne NTT AIO B365 o przekątnej ekranu 23,8 cala, z procesorem Intel Core i3-9300T.

ZOBACZ: Dzień Babci i Dziadka 2021. Super prezenty w Biedronce. Zobacz co warto kupić [GALERIA]

Sonda
Czy uważasz, że 500 plus powinno być waloryzowane?

SPRAWDŹ KONIECZNIE: Wyższy WIEK EMERYTALNY przesądzony! 67 lat dla kobiet i mężczyzn

Biedronka od wielu lat pomaga pracownikom finansowo, rzeczowo, a także organizując kolonie, obozy językowe, turnusy rehabilitacyjne czy turnieje sportowe. W trudnym 2020 roku Biedronka przygotowała m.in. ponad 143 tys. paczek świątecznych, wysłała ok. 4100 wyprawek dla noworodków i prawie 3000 wyprawek szkolnych. Biedronka chce być blisko swoich pracowników, wspierać ich i towarzyszyć im w różnych życiowych momentach.

Masowe testowanie nauczycieli klas 1-3 w Toruniu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze