Biedronka zamyka swoje sklepy w ciągu dnia. Godzinna przerwa techniczna

2020-03-24 15:46 KaJa
Biedronka wprowadza zmiany. Przez koronawirusa
Autor: mat. prasowy Biedronka Biedronka wprowadza zmiany. Przez koronawirusa

Epidemia koronawirusa zmieniła zasady funkcjonowania wielu branż. Dyskonty i supermarkety pozostają otwarte, ale zmieniają zasady działania. Wdrażane są wytyczne, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracownikom jak i klientom. Biedronka zdecydowała się także na czasowe zamknięcie swoich placówek w ciągu dnia. Zmiana ta wymuszona jest dodatkowymi środkami ostrożności względem personelu.

W związku z aktualną sytuacją Biedronka skróciła godziny pracy sklepów w całym kraju – placówki są otwarte dla klientów od godz. 8:00 do 20:00. Dodatkowo w sklepach przy kasach udostępnione będą  nawilżane chusteczki Dada i podajniki z płynem dezynfekującym dla klientów w strefie wejścia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Poczta Polska przetrzyma przesyłki dla osób objętych kwarantanną

To jednak nie wszystko, sieć troszczy się również o bezpieczeństwo swoich pracowników i wprowadziła dodatkową przerwę techniczną w godzinach 13:30 - 14:30. W tym czasie sklepy zamknięte są dla klientów. Decyzja to efekt podzielenia pracowników każdej placówki na dwa zespoły, które pracują niezależnie od siebie. Podczas przerwy technicznej w ciągu dnia będą mogli oni zmieniać się nie mając ze sobą bezpośredniego kontaktu. W tym czasie dokonywane będzie rozliczenia pierwszej zmiany, kolejna otworzy ponownie sklep. O godzinach funkcjonowania sklepów Biedronki klienci informowani się za pomocą komunikatów w poszczególnych lokalizacjach, a użytkownicy karty Moja Biedronka otrzymują ją również wiadomości SMS.

ZOBACZ TAKŻE: Polacy w czasie epidemii szturmują sklepy budowlane

Najnowsze