Bon turystyczny za pośrednictwem banku? Zobacz, jak złożyć wniosek

2020-08-04 11:26 Karolina Januszek
Bank Pekao SA
Autor: materiały prasowe Bank Pekao SA

Od początku sierpnia ruszył program Polski Bon Turystyczny, jest do dodatkowe 500 złotych w formie vouchera przyznawane na każde dziecko, które można wykorzystać z określonych miejscach i firmach. Ma on przede wszystkim wspomóc polską turystykę, która ucierpiała podczas pandemii COVID-19. Bank Pekao ułatwia klientom złożenie wniosku o Polski Bon Turystyczny. O pomoc można starać się przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS, a klienci Pekao mają możliwość szybkiego zalogowania się do niej za pośrednictwem Profilu Zaufanego przez bankowość elektroniczną Pekao24.

Polski Bon Turystyczny to jednorazowa zapomoga w wysokości 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Pieniądze trafiają do beneficjentów w formie "wirtualnej" i pozwalają na dokonywanie płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne w kraju. Z bonu można korzystać od 1 sierpnia 2020 roku. Ma on formę elektronicznego vouchera. Można z niego skorzystać do końca marca 2022 roku.

Zobacz również: W Milllennium potwierdzisz swój dochód logując się do innego banku

Aby skorzystać ze świadczenia wystarczy zalogować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS na przykład Profilem Zaufanym i wypełnić wniosek wpisując swój numer telefonu i adres e-mail.

– Jako Bank Pekao chcemy być jak najbliżej naszych klientów i ułatwiać im wszelkie sprawy administracyjne. Jest to szczególnie istotne w dobie koronawirusa. Dlatego od samego początku trwania programu oferujemy wsparcie przy formalnościach związanych z bonem turystycznym. Wystarczy zalogować się Profilem Zaufanym Banku Pekao S.A. na PUE ZUS, przejść do zakładki Bon Turystyczny i aktywować bon – mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.

Sprawdź także: Resort finansów planuje cyfrową rewolucję w fiskusie. Sprawy załatwisz w e-Urzędzie Skarbowym!

Jeśli klient Banku Pekao nie posiada Profilu Zaufanego, w każdej chwili może założyć go w bankowości elektronicznej Pekao24. Po zalogowaniu do starego serwisu wystarczy przejść do sekcji E-Urząd, wybrać opcję Załóż Profil Zaufany i po zapoznaniu się ze wszystkimi oświadczeniami zatwierdzić wprowadzone dane za pomocą aplikacji PeoPay lub kodu SMS.

W Lublinie oglądają mecze z dźwigów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze