Brutalna prawda o zarobkach policjantów. Ile zarabia przeciętny funkcjonariusz

2018-04-18 13:11 Wojciech Boratyński

Policja domaga się podwyżek za swoją ciężką służbę, a Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przychyla się do prośby, ale po swojemu. Policjanci nie otrzymają tyle, co chcieli. Wielu najchętniej by strajkowało, ale nie mogą. Zobacz, z jakimi zarobkami muszą się „mierzyć" przeciętni policjanci.

– Nie chcemy się porównywać z przysłowiową kasjerką z Lidla czy Biedronki, bo nie o to chodzi. Jeśli w marketach za ciężką pracę otrzymują godziwe wynagrodzenie, to dobrze, bo każdy na to zasługuje. Ale boli nas fakt, że nikt nie pochyla się nad naszą codziennością. Nie wiemy, co nas czeka, a pracujemy ponad siły – mówił ostatnio  Marian Boguszyński, przewodniczący NSZZ Policjantów województwa zachodniopomorskiego i wiceprzewodniczący Zarządu Głównego.

ZOBACZ TEŻ: Wyciekły kolejne dokumenty z policji. „Żadnych pouczeń, tylko mandaty i wnioski do sądu"

Niektórzy z policjantów w ostatnim czasie zobaczyli swoje „podwyżki". Dla wielu było to jak uderzenie w twarz. Gdy ujawniliśmy skandalicznie niskie podwyżki w policji, wielu nie mogło w nie uwierzyć. Niestety, taka jest prawda. Biuro prasowe NSZZ Policji krytycznie odnosi się do projektu z którego wynika, że od pierwszego maja 2018 roku mają wzrosnąć uposażenia tylko niektórych policjantów i to według tzw. mnożników. Da to podwyżki wysokości od 83 zł do 165 zł brutto.

- W opinii Prezydium ZG NSZZ Policjantów, Rząd powinien jeszcze w tym roku podwyższyć uposażenie każdego policjanta o 650 zł brutto – czytamy w oficjalnym oświadczeniu prasowym ZG NSZZ Policji. - Przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych otrzymali od Ministra Brudzińskiego zaproszenie na spotkanie. Ma się ono w odbyć w dniu 19 kwietnia 2018 r – dowiadujemy się w dalszej części oświadczenia.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Związkowcy zarzucają ministrowi kłamstwo i pokazują prawdziwe zarobki

Co się składa na pensję policjanta? Zależne od grupy zaszeregowania wynagrodzenie zasadnicze, dodatek stażowy oraz dodatek służbowy/funkcyjny, a także dodatek za stopień. Funkcjonariusze mogą też liczyć na roczne nagrody i świadczenia socjalne, choć podczas tworzenia artykułu Prawdziwa twarz policji dowiedzieliśmy się, że wiele z tych rzeczy to tylko teoria.

Wejdź na naszą galerię i dowiedz się, ile zarabia „podstawowy" policjant, a ile sam komendant.