suszone grzyby

i

Autor: Shutterstock.com

Świąteczna drożyzna

Cena suszonych grzybów 2022. Ile zapłacimy za suszone grzyby na wigilijny stół ? [ZDJĘCIA]

2022-12-12 16:36

Suszone grzyby to niezbędny dodatek do świątecznych potraw. Oczywiście najlepsze i najtańsze są z własnych zbiorów. Możemy też kupić grzyby suszone w supermarketach i targowiskach a także w Internecie. Ceny mocno się różnią, ale w każdym przypadku zakup suszonych grzybów to spory wydatek. Sprawdzamy, ile kosztują suszone grzyby przed świętami.

Ile kosztują suszone grzyby od zbieraczy?

Jesienią zbiory grzybów leśnych były dobre i wiele osób ususzyło je na zimę. Jeśli nie mamy własnych suszonych grzybów bez problemu kupimy je w marketach, na bazarach czy w Internecie. Portal wloclawek.naszemiasto.pl podał ceny suszonych grzybów od zbieraczy. 10 dag prawdziwka na sznurku same kapelusze kosztuje 45 zł. Z kolei za borowiki suszone, sprawdzone przez grzyboznawcę zapłacimy179 zł/kg. Mieszankę tegorocznych suszonych grzybków (podgrzybek i borowik po połowie) kupimy za 180 zł/kg. Jeszcze taniej możemy kupić suszone podgrzybki – 20 zł za 100 g. Jesienią można było też tanio kupić świeże grzyby, nawet za 20 zł/kg i ususzyć je w domu. Kto tego nie zrobił - musi teraz liczyć na oferty supermarketów i targowisk.

Cena grzybów suszonych 2022 w supermarketach

Grzyby suszone sprzedawane w supermarketach czy dyskontach są drogie, w tym roku o kilka złotych za opakowanie zapłacimy kilka złotych więcej. Najczęściej możemy je kupić w opakowaniach 20, 30 lub 40 gramowych. W zależności od gatunku, trzeba za nie zapłacić od ok. 300 zł do nawet ponad 600 zł za kilogram. Najtańsze są suszone mieszanki grzybów. Za opakowanie 30 gramów mieszanki w sieci sklepów Auchan trzeba zapłacić 10,99 zł. O złotówkę droższa jest w Biedronce. Droższe są suszone borowiki. Najtańsze są w Biedronce. Opakowanie o wadze 40 g kupimy tam za 11,99 zł. W Lidlu opakowanie 40 g kupimy za 14,99 zł. Droże jest w Auchan – w sklepach tej sieci 20 g suszonych borowików kosztuje 8,99 zł, czyli ok. 449 zł za kilogram. Być może przed samymi świętami będzie taniej, jeśli sklepy zdecydują się na promocje.

Zobacz w galerii, ile kosztują grzyby w supermarketach

Sonda
Czy wydasz więcej na święta niż rok temu?
Tańczące z Promocjami 06.12.2022

Święta bez stresu i pośpiechu? TO MOŻLIWE!

Posłuchaj świątecznych porad Krystyny Mirek, autorki książki "Uwierz w szczęście"!

Listen to "Świąteczne przyjemności" on Spreaker.
Najnowsze