Grzyby

i

Autor: Archiwum prywatne Grzyby

Sezon na grzyby

Porównaliśmy ceny grzybów w skupach i na targowiskach. Głowa boli!

2022-10-06 15:53

Październik to idealny czas na grzybobranie. Wystarczy wziąć koszyk i ruszać do lasu. Borowiki, maślaki, koźlaki czy podgrzybki możemy zbierać do woli, gdyż większością leśnych terenów zarządzają Lasy Państwowe. Na grzybach możemy zarobić. Sprawdź, jakie są ceny w punktach skupu.

Jak sprzedawać grzyby i ile zarabiają grzybiarze?

Masowy wysyp grzybów zaczyna się w połowie września i trwa aż do pierwszych przymrozków. Wtedy w naszych lasach pojawiają się najpopularniejsze gatunki, takie jak: podgrzybki, borowiki, maślaki, koźlarze i kanie. Zwykle zbieramy grzyby na własne potrzeby, ale możemy też je sprzedać przy drogach, lokalnych targowiskach czy skupach. Część zbieraczy zbiera je tylko po to, żeby je sprzedać, a przy dobrych zbiorach możemy liczyć na spory zarobek, może to być nawet kilka tysięcy miesięcznie, chociaż praca jest ciężka. Grzyby możemy też sprzedawać w internecie. Możemy umówić się na odbiór osobisty lub dostarczyć pod wskazany przez odbiorcę adres.

Pamiętajmy - grzyby należy zjeść lub przerobić nie później niż w ciągu doby od zebrania. Jeśli mamy ich za dużo warto je sprzedać.

Ile płacą za grzyby w skupie? Skup grzybów cennik 2022

Cena za grzyby w skupie zależy od gatunku i regionu, gdzie są zbierane. Mogą się często zmieniać w trakcie sezonu. Im więcej grzybów w lasach tym niższe ceny w skupach. Do skupu możemy oddać pieprzniki jadalne - kurki, borowiki, podgrzybki, koźlarze, rydze, kanie oraz maślaki. W niektórych regionach Polski możemy sprzedać również opieńki, gąski i lejkowce dęte. Zobacz, ile możesz zarobić na poszczególnych gatunkach grzybów:

* Kurki – od 20 zł do kilkudziesięciu zł/kg,

* Prawdziwki – w skupie dostaniemy od 40 do nawet ponad 100 zł/kg,

* Podgrzybki - od 25 do 40 zł/kg,

* Maślaki – ich cena w skupie zaczyna się od kilkunastu złotych.

Ceny grzybów na bazarach i targowiskach 2022

Najwięcej w sprzedaży jest podgrzybków. Ceny za te grzyby wahają się między 25 zł a 50 zł za kg. Za kurki zapłacimy nawet 80 zł/kg. Cena prawdziwka to ok. 60 – 70 złotych za kg. O wiele mniej, bo ok. 30 zł, trzeba zapłacić za kilogram maślaków.

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?
TAŃCZĄCE Z PROMOCJAMI 06.10.22
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze