Po ile są świeże grzyby? Ile kosztują kurki, podgrzybki i prawdziwki? Ceny SZOKUJĄ!

i

Autor: pixabay.com

Sezon na grzyby

Szokujące ceny grzybów. Susze od kilku lat zmniejszają zbiory

2022-09-16 2:43

Sezon grzybowy przed nami. Ale w tym roku grzyby leśne mogą okazać się przysmakiem na wagę złota. Ze względu na warunki atmosferyczne jest ich mniej niż zwykle i będą nawet o miesiąc krócej niż zwykle. To z kolei wpływa na ceny grzybów. Ile kosztują grzyby w Polsce?

Ile kosztują grzyby w Polsce?

Sezon na grzybobrania powoli się rozkręca. Pierwsza pojawiły się kurki, ale powoli możemy spotkać też inne okazy jak prawdziwki, podgrzybki, maślaki. Sezon na grzyby w pełni przypada na koniec września i październik. Wtedy to polskie lasy zwykle są pełne tego bogactwa. Jednak w tym roku może być inaczej. Grzybiarze już alarmują, że wczesnych grzybów jest mniej niż dotychczas i pojawiają wcześniej niż dotychczas. Sezon w związku z tym trwa krócej, bo grzyby też bardzo szybko się kończą. Zatem miłośnicy grzybobrań w tym roku będą musieli szybciej ruszyć do lasów i wykazać się dużą cierpliwością, bo grzybów jest mniej. A ile kosztują grzyby z polskich lasów, które można kupić przy drogach lub na bazarach?

Ceny grzybów 2022. Ile zapłacimy za kurki, ile kosztują maślaki?

Bardzo drogo jest w Warszawie. Za kilogram świeżych kurek trzeba zapłacić na bazarze 75-80 zł (dla porównania w Krakowie to ok. 50 zł). Kilogram borowika szlachetnego kosztuje 85 zł (w Krakowie ok. 45 zł). O wiele mniej, bo 30 zł, trzeba zapłacić w stolicy za kilogram maślaków, a w Krakowie za kilogram podgrzybków ok. 40 zł. 

Ile kosztują grzyby w internecie?

Grzyby można też kupić w internecie. Ceny grzybów w internecie są nieco niższe. Jednak w tym przypadku najlepiej decydować się na odbiór osobisty lub dostawę do domu bezpośrednio przez grzybiarza. Jest jednak to ryzykowne, gdyż taka sprzedaż nie polega kontroli i nie mamy pewności, czy nie ma w koszu grzyba trującego. Grzyby oferowane na bazarach podlegają takiej kontroli.

Forum w Karpaczu 2022: Waldemar Buda
Sonda
Czy chodzisz czasem na grzyby?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany