Mieszkania w Polsce coraz droższe. Ile teraz zapłacimy za metr kwadratowy?

i

Autor: canva.com Mieszkania w Polsce coraz droższe. Ile teraz zapłacimy za metr kwadratowy?

Ceny mieszkań 2021: 10 tys. zł za metr kwadratowy. Ile jeszcze podrożeją mieszkania?

2021-06-02 14:47

Mieszkania w Polsce są coraz droższe. W niektórych regionach Polski metr kwadratowy mieszkania kosztuje już średnio prawie 10 tys. zł. Niedawno eksperci uspokajali, że galopujące ceny zatrzymają się. W rzeczywistości zamrożenie cen było tylko chwilowe. Teraz ceny znów rosną!

Jeżeli planujesz zakup własnego mieszkania, musisz przygotować się na szok cenowy. Ceny nieruchomości wciąż szybują w górę. Jeszcze niedawno eksperci przewidywali, że galopujące ceny zatrzymają się. Wiele osób uspokojonych taką prognozą zaplanowało zakup własnego "M". Szybko jednak stało się jasne, że zatrzymanie cen było chwilowe. Obecnie za metr kwadratowy zapłacimy od siedmiu do dziesięciu tysięcy złotych. Według badań przeciętnego Polaka stać w tym momencie na niecały metr kwadratowy mieszkania. Odpowiedzią na taką sytuację ma być Polski Ład, który zapewni wkład własny do wysokości 40 procent i na dziś jest już uzgodniona kwota do stu tysięcy złotych.

Artur Jarząbek w swoim programie SuperNova w samo południe rozmawiał z Jarosławem Sadowskim, głównym analitykiem Expander Advisors oraz Mateuszem Albinem, dziennikarzem Super Biznesu.

Sadowski podał przykład, w którym średnia cena za metr kwadratowy wynosi ponad dziewięć tysięcy złotych. Jeśli chcemy kupić mieszkanie o powierzani pięćdziesięciu metrów kwadratowych to aż o sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych wzrosła cena takiego mieszkania w przeciągu kwartału. Ekspert mówi, że popyt na kredyty jest coraz większy i jego zdaniem ceny mieszkań nadal będą rosły - mówił.

Całej rozmowy możecie posłuchać poniżej.

Mieszkania w Polsce coraz droższe. Ile teraz zapłacimy za metr kwadratowy?
Sonda
Czy ceny mieszkań w Polsce są:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze