Inflacja w Polsce luty 2023

i

Autor: Getty Images Inflacja w Polsce luty 2023 - padł rekord

Czego obawiają się Polacy? Trzej jeźdźcy Apokalipsy, a jednym z nich inflacja

2022-04-07 8:25

Jak wynika z sondażu dla Dziennika Gazeta Prawna i RMF FM, Polacacy najbardziej obawiają się trzech rzeczy - wojny, inflacji i sporu z Unią Europejską. Za największe zagrożenie uważają konflikt za naszą wschodnią granicą, ale pozostałe czynniki wskazywano niewiele rzadziej. Znacznie spadły obawy dotyczące pandemii COVID-19.

Co Polacy uważają za największe wyzwania dla kraju?

W opublikowanym sondażu United Surveys dla DGP i RMF FM respondentom zadano pytanie o to, co aktualnie jest największym wyzwaniem dla Polski. "Najwięcej osób (26,5 proc.) wskazało na wojnę toczoną przez Rosję w Ukrainie. Niewiele mniej (24 proc.) uznało, że największym wyzwaniem jest spór o praworządność na linii Polska – Komisja Europejska (a wraz z nim przyblokowanie eurofunduszy dla naszego kraju) oraz galopujące ceny (23 proc.)" - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Pozostałe kwestie - jak czytamy - budzą zdecydowanie mniejszy niepokój ankietowanych. Niecałe 12 proc. zwróciło uwagę na dużą liczbę uchodźców w Polsce, a kolejnych 8 proc. na problem uniezależnienia się od rosyjskich węglowodorów. Zaledwie niecałe 3 proc. uważa, że największym wyzwaniem jest dziś pandemia COVID-19. Mniej więcej 4 proc. badanych nie ma wyrobionej opinii.

Sławomir Dudek – Pieniądze to nie wszystko. Inflacja

Polacy oczekują od rządu działań w sprawie inflacji

"Zadaliśmy też pytanie, czy wobec wysokiego wzrostu cen rząd powinien wprowadzić dodatkowe mechanizmy łagodzące to zjawisko [inflacji - dop. red.]. Wynik nie zaskakuje – prawie 80 proc. twierdzi, że tak, a tylko 15 proc. jest przeciwnego zdania" - dodaje gazeta.

Sondaż zrealizowano 1–2 kwietnia 2022 r. na reprezentatywna dla ogółu populacji Polski próbie 1000 osób. Badanie zrealizowane metodą CAWI.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Tekst sponsorowany