sklep h&m

i

Autor: Marco Verch/Flickr

Czy to koniec słynnej sieci H&M? Firma zamyka sklepy

2020-10-01 18:38

SZOK! Jedna z najpopularniejszych na świecie firm odzieżowych zamyka 250 sklepów. Mowa o H&M, czyli drugim na świecie gigancie odzieżowym. Przez pandemię koronawirusa, szwedzka marka planuje zwiększyć sprzedaż internetową. Czy na liście sklepów do zmaknięcia znajdą się placówki w Polsce?

Szwedzki sprzedawca H&M stawia na sprzedaż przez internet i planuje zamknąć setki sklepów stacjonarnych w przyszłym roku. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa, który znacznie utrudnia funkcjonowanie tradycyjnych sklepów.

ZOBACZ TEŻ: TANIE bilety na pociąg. Wielkie promocje w PKP Intercity! Sprawdź TO

Warto wspomnieć, że H&M jest drugą największą siecią odzieżową na świecie. Do sieci należy 5000 sklepów. Pierwsze miejsce nalezy do hiszpańskiego Inditexu, czyli właściciela sklepów Zara. Grupa H&M podjęła szybkie i zdecydowane działania w celu rozwinięcia firmy w sieci. Sieć zapowiada zwiększenie inwestycji na rozwiązania cyfrowe. W najbliższym czasie liczba sklepów stacjonarnych zostanie zredukowana o ok. 5 proc. Fizycznie na całym świecie zamkniętych zostanie 250 placówek. Na razie nie wiadomo czy wśród nich są sklepy w Polsce.

Helena Helmersson, prezes zarządu H&M, podkreśliła w rozmowie w "Financial Times", że nadal jednak wierzy w sklepy stacjonarne. Po zmianach mogą one jednak ogrywać inną rolę. Do tej pory zamkniętych zostało 166 sklepów marki H&M na całym świecie. Wiele placówek czasowo nie funkcjonuje albo mają ograniczone godziny otwarcia przez obostrzenia.

SPRAWDŹ TAKŻE: Polacy PRZEPŁACAJĄ za kredyty! Te pomyłki mogą nas słono kosztować!

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze