Wizyta u lekarza

i

Autor: Shutterstock

Do lekarza zapiszesz się przez SMS. Nowy pomysł Ministerstwa Zdrowia

2020-07-23 10:18

Rezerwacja wizyt lekarskich w prywatnej opiece medycznej to już od dłuższego czasu standard. Trzeba przyznać, że ten rodzaj umawiania się do lekarza jest bardzo wygodny i oszczędza wiele czasu. Ministerstwo Zdrowia chce, aby również na wizyty realizowane w ramach NFZ można były rejestrować się za pośrednictwem internetu albo wiadomości SMS.

Jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna” pomysł rezerwacji wizyt lekarskich online albo za pośrednictwem wiadomości SMS ma przede wszystkim ułatwić i usprawnić ten proces dla milionów pacjentów z całej Polski. Nowy system może ruszyć już w grudniu 2021 roku. Według ustaleń „Dziennika Gazety Prawnej” pozyskano już 120 mln złotych z funduszy unijnych przeznaczonych na stworzenie i wdrożenie programu.

Zobacz także: Posłowie PiS z projektem ustawy o równości płci na rynku pracy

Bez wątpienia rejestracja do lekarza za pośrednictwem internetu bądź wiadomości SMS ułatwi życie pacjentów. Podobne systemu od lat funkcjonując w prywatnej opiece zdrowotnej. Jak podaje „Dziennika Gazeta Prawna” według wstępnych założeń rządowy program ma pozwolić rezerwację wizyt za pośrednictwem indywidualnego konta i wskazaniu świadczenia medycznego. W informacji zwrotnej pacjent otrzyma dane dotyczące wolnych terminów, a proces rezerwacji odbędzie się całkowicie online. Jak powiedział w rozmowie z „DGP” wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński placówki medyczne będą na bieżąco aktualizować harmonogram udzielanych przez nie świadczeń. Dodatkowo pacjenci maja otrzymywać także powiadomienia dotyczące nadchodzących wizyt.

Sprawdź również: Koniec EMERYTUR DLA KSIĘŻY! Mocny cios dla Kościoła! Polacy powiedzieli DOŚĆ

Muzeum PRL w Zamościu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze

Materiał sponsorowany