Złotówki

i

Autor: pixabay.com Złotówki

Dolar najdroższy od 20 lat. Złoty rekordowo traci na wartości. Co się dzieje z naszą walutą?

2022-07-07 1:11

Złoty w środę znacznie tracił na wartości w stosunku do głównych walut. Kurs euro w środowy wieczór wynosił 4,78 zł. Oznacza to, że wspólna waluta zyskała w środę ponad 0,8 proc. Jeszcze silniejsze było umocnienie dolara, który do złotego zyskał blisko 1,6 proc. i kosztował 4,7 zł. Także frank szwajcarski zyskał na wartości. Jego kurs wynosił 4,84 zł, co oznacza, że zyskał 1,45 proc. Co się dzieje, że złoty tak traci?

Dolar najdroższy od 20 lat. Co się dzieje ze złotym?

Złoty w środę 6 lipca 2022 stracił na wartości w stosunku do głównych walut. Kurs euro wieczorem tego dnia wynosił  4,78 zł. Oznacza to, że wspólna waluta zyskała w środę ponad 0,8 proc. Jeszcze silniejsze było umocnienie dolara, który do złotego zyskał blisko 1,6 proc. i kosztował 4,71 zł. W górę wystrzelił też frank szwajcarski, który to kosztował 4,84 zł.

Tymczasem wiceminister finansów Artur Soboń podczas środowego wystąpienia przekonywał wszystkich, że rządowi zależy, by złoty był stabilny i by odzyskiwał na wartości. - Z punktu widzenia poziomu inflacji, celów, które przed sobą stawia bank centralny, także cen na przykład surowców, poziom relacji złotego do dolara czy do euro ma ogromne znaczenie. Rządowi zależy na tym, żeby złoty był stabilny i żeby odzyskiwał swoją wartość sprzed wojny - powiedział Soboń.

Jak kursy walut będą kształtowały się w kolejnych dniach, nie wiadomo. Ale raczej należy spodziewać się umacniania takich walut jak dolar czy euro. Polska waluta w najbliższych dniach może być niestabilna.  

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak
Sonda
Czy rzuciłbyś pracę, gdybyś miał miliardy dolarów?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze