Krzysztof Piątkowski

i

Autor: Shutterstock; Piotr Kamionka/Reporter Krzysztof Piątkowski

Poseł bogacz grzmi: Wakacje nad Bałtykiem dwa razy droższe

2022-07-06 12:28

Czy dla polskich rodzin tegoroczne wakacje nad Morzem Bałtyckim stanęły przed znakiem zapytania? - Nasz drogi premier zafundował nam drogie wakacje. Wielu Polaków z nich rezygnuje. Tak źle nie było od lat. – grzmi na Twitterze poseł Krzysztof Piątkowski.

Rodzinne wakacje nad Bałtykiem dwa razy droższe. Poseł Krzysztof Piątkowski grzmi

Ceny nieustannie rosną w górę. Obecna inflacja spowodowała, że wielu Polaków zostało zmuszonych odwołać tegoroczne wyjazdy na wakacje. Powód? Kosmicznie wysokie ceny, które można zaobserwować nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach za granicą.

Morze Bałtyckie od zawsze jednak było jednym z najbardziej popularnych destynacji na wakacje, szczególnie dla rodzin z dziećmi. Przeglądając chociażby oferty noclegów na Pomorzu można przeżyć szok, kiedy podana cena za jedną noc dla jednej osoby może wynieść nawet kilkaset złotych. Niektórzy natomiast nie chcą poddać się wysokiej inflacji i aby sprawić przyjemność swoim pociechom, zamierzają zabrać je nad polskie morze.

Oburzenia wysokimi cenami nad Bałtykiem nie kryje poseł Krzysztof Piątkowski. W swoim wpisie na Twitterze podał, że tegoroczny 7-dniowy pobyt w nadmorskim pensjonacie dla 4-osobowej rodziny wynosi nawet 4800 zł, podczas gdy kilka lat wstecz w 2015 r. ta kwota była o połowę mniejsza i wynosiła zaledwie 2100 zł. Ku zdziwieniu, w odpowiedzi na opublikowany wpis, niektórzy użytkownicy napisali, że nie dostrzegli aż tak znaczącej różnicy cenowej w porównaniu do poprzednich lat. Niemniej jednak, dla wielu rodzin tegoroczne wakacje stanęły przed znakiem zapytania. Warto natomiast zwrócić uwagę, że mimo oburzenia posła Piątkowskiego, jego zarobki, które podał w swoim oświadczeniu majątkowym, bez żadnego problemu mogłyby pokryć koszty podróży i pobytu nad polskim morzem. Mało tego, stać by go było finansowo nawet na egzotyczną zagraniczną podróż.

Pieniądze to nie wszystko - Jerzy Hausner

Zestawienie majątkowe posła Krzysztofa Piątkowskiego

Krzysztof Piątkowski należący do partii Koalicji Obywatelskiej został wybrany na posła 13 października 2019 r. Jak wynika z jego złożonego oświadczenia majątkowego, posiada on środki pieniężne w wysokości 97 327,43 zł, a na rachunkach bankowych ma 167 491,42 zł. Przyznał, że nie posiada zgromadzonych pieniędzy w innej walucie niż polski złoty. Jest współwłaścicielem domu o powierzchni 150 m kw., którego wartość wynosi 700 tys. zł. Oprócz tego ma dwa mieszkania: pierwsze o powierzchni 47 m kw. o wartości 500 tys. zł, z kolei drugie ma powierzchnię 52 m kw, a jego wartość to 540 tys. zł, których to też jest współwłaścicielem.

Poseł Krzysztof Piątkowski w swoim oświadczeniu podał, że jego dochody z tytułu zatrudnienia wynoszą 132 401,63 zł, dieta parlamentarna: 37 578,05 zł, w tym kwota 5041,65 zł jako dochód z tytułu działalności wykonywanej osobiście, czyli czynności wynikające z pełnienia obowiązków społecznych i obywatelskich. Dochód małżonki posła liczy 113 737,99 zł.

Posiada dwa samochody, których wartość przekracza 10 tys. zł. Jest to samochód osobowy Volvo V60 rocznik 2011 oraz Toyota CHR rocznik 2018. Przyznał, że nie posiada żadnych zobowiązań finansowych w kwocie przekraczającej 10 tys. zł.

Sonda
Gdzie planujesz urlop?

Coraz więcej Polaków nie stać na wakacje?

Włącz podcast i posłuchaj!

Listen to "Przed nami skromne wakacje. Co czwarta osoba spędzi je w domu." on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze