Chryzantemy

i

Autor: GettyImages Różowe chryzantemy wspaniale prezentują się na tle kamiennej ścieżki

Dostaniesz pieniądze za chryzantemy. Ale musisz się pośpieszyć

2020-11-03 16:47

Rząd wypłaci pieniądze producentom kwiatów. Za chryzantemę w doniczce dostaną 20 zł, a za chryzantemę ciętą – 3 zł. Wypłatą zajmie się Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc jest przyznawana na podstawie wniosku o pomoc, który trzeba złożyć do piątku, 6 listopada 2020 r.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- "Agencja udziela pomocy finansowej na realizację innych zadań wynikających z polityki państwa w zakresie rolnictwa, rozwoju wsi i rynków rolnych, (...) posiadaczowi co najmniej 50 sztuk chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku (...) lub 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku" - napisano w rozporządzeniu. Stawka pomocy wynosi w przypadku: chryzantemy doniczkowej – 20 zł za sztukę; chryzantemy ciętej – 3 zł za sztukę.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Rząd ujawnia szokujące dane: 200 tys. zakażeń więcej

Aby dostać pieniądze trzeba złożyć wniosek, w którym zgłaszamy Agencji liczbę posiadanych w dniu złożenia wniosku chryzantem doniczkowych lub ciętych w fazie pełnej dojrzałości, których nie sprzedaliśmy w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19".

Kwotę wsparcia finansowego ustala się w wysokości iloczynu liczby chryzantem oddanych m.in. podmiotom lub instytucjom (np. organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego) albo oddanych jako bioodpady oraz stawki pomocy. Pomoc będzie wypłacana posiadaczowi chryzantem do 31 grudnia 2020 r. na podstawie złożonych przez niego dokumentów.

Wnioski o pomoc należy złożyć do piątku, 6 listopada 2020 r., do kierownika biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce przechowywania zgłoszonych chryzantem; na formularzu udostępnionym przez Agencję.

Zobacz: Szukasz pracy? W tej branży pracownicy mogą przebierać w ofertach

1 listopada cmentarz w Przemyślu otwarty, mandatów nie ma
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze