Nowy dodatek finansowy dla dzieci. Wiemy, kiedy wypłaty! Plan Dudy potwierdza PiS

2020-06-07 14:39 WSB
Duda wygra już w 1.turze
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Duda wygra już w 1.turze

Wybory prezydenckie 2020 i kolejne obietnice w postaci dodatków społecznych jak 500 plus. Tym razem prezydent Andrzej Duda odniósł się do propozycji bonu wakacyjnego 1000 plus. Tylko u nas SZCZEGÓŁY, kto dostanie pieniądze, gdzie będzie mógł je wydać i na co przeznaczyć! Sprawdź koniecznie jak wyglądać będzie bon turystyczny!

Bon wakacyjny 1000 plus to pomysł rządu PiS - miał wesprzeć polskie rodziny oraz krajową turystykę, która ucierpiała przez koronawirusa. Im dłużej jednak trwały prace nad projektem, tym więcej kolejnych pomysłów, a mniej konkretów. Teraz do bonu wakacyjnego 1000 plus odniósł się Andrzej Duda, przedstawiając szczegóły.

- Te pieniądze będą tak emitowane, jak 500 plus. Rodziny będą otrzymywały bon turystyczny na dziecko, to będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego, wyjazdów, kolonii, wczasów, wszystkiego tego, co z tym związane - przekonywał prezydent.

Prezydencki plan rodzinnego, turystycznego wsparcia potwierdza Prawo i Sprawiedliwość, ujawniając przy tym, kiedy może dojść do realizacji programu.

- Jesteśmy dobrej myśli i naprawdę mamy nadzieję, że już w te wakacje będzie można skorzystać z wakacji u polskich przedsiębiorców, w polskiej agroturystyce, czy innych miejscach właśnie z tym bonem 500 plus – ocenił wicerzecznik PiS Radosław Fogiel na antenie Polsat News.

Dotarliśmy do SZCZEGÓŁÓW bonu turystycznego, którego projekt wkrótce pojawi się w Sejmie.

Pieniądze będzie można wykorzystać do końca 2021 roku. Nowe prawo wejdzie w życie jeszcze w te wakacje, tak aby jak najszybciej wesprzeć polską branżę turystyczną, w którą uderzyły skutki pandemii koronawirusa.

  • Bony będą emitowane w kwocie 500 zł na każde dziecko, analogicznie jak w przypadku programu 500 Plus.
  • Bony będą miały postać elektroniczną.
  • Bon będzie można wykorzystać do opłacenia np.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozu sportowego czy rekreacyjnego.
  • Podmioty turystyczne, których usługi będzie można opłacić za pomocą bonu, znajdą się w – stworzonym na potrzeby programu – Katalogu Bazy Turystycznej.

Jak w praktyce będzie można skorzystać z bonu – krok po kroku

  • Osoba spełniająca kryteria otrzyma bon, po zarejestrowaniu się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).
  • Bon trzeba będzie okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.
  • Aby wesprzeć zarówno turystów, jak i podmioty świadczące usługi turystyczne, powstanie specjalna infolinia.

Na bon turystyczny 500 zł na dziecko (lub 500 Plus) trafi 3,2 mld zł z puli Ministerstwa Rozwoju w tzw. Funduszu COVID -19. Dzięki temu prawie 2,4 mln rodzin dostanie dopłatę do wakacji lub ferii zimowych. 1,9 mln rodzin, czyli blisko 80 proc., ma dwoje lub więcej dzieci, więc otrzyma świadczenie w wysokości 1000 zł i więcej. W sumie z programu będzie mogło skorzystać ponad 6 mln dzieci. Dystrybucja bonów nastąpi w systemie teleinformatycznym. Pieniądze mają trafić wyłącznie na cele turystyczne. W celu uszczelnienia programu powstanie katalog podmiotów świadczących usługi, za które będzie można zapłacić bonem. Bon turystyczny to inicjatywa o charakterze prorodzinnym, premiującym dzietność.

Express Biedrzyckiej - Gość: Kamil Bortniczuk: Jarosław Kaczyński powinien przeprosić

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.