Duże sieci wprowadzają tarczę antyinflacyjną. Tysiące produktów bez VAT!

2022-01-16 22:03
Zakupy będą droższe mimo 0 proc. VAT
Autor: unsplash.com Zakupy będą droższe mimo 0 proc. VAT

Od 1 lutego stawka będzie obniżona VAT do 0 proc. na wszystkie artykuły spożywcze, na które do tej pory obowiązywała stawka 5 proc. VAT. Obniżką podatku objęte będą również takie produkty jak m.in. ziemia ogrodnicza, nawozy czy środki ochrony roślin. Oznacza to, że w naszych kieszeniach zostanie więcej pieniędzy. Obniżkę cen już zapowiedziały dwie sieci - Lidl i Aldi.

Od 1 lutego wchodzi w życie tarcza antyinflacyjna 2.0. Zakłada ona m.in. obniżkę podatku VAT na żywność opodatkowaną do tej pory stawką 5 proc. Tańsze masło, mleko, śmietana, pieczywo, jabłka, marchew, ziemniaki. Lista artykułów tańszych dzięki obniżce stawki VAT do 0 proc. jest bardzo długa, w sklepach sieci Lidl Polska to co najmniej 2 000 produktów taniej. Niższych cen klienci mogą spodziewać się już od 1 lutego. W perspektywie kilku miesięcy klienci dzięki temu zaoszczędzą nawet do kilkuset złotych.

Wynagrodzenia w sieciach handlowych. Ile zarabia się w Lidlu, Biedronce czy Kauflandzie?

Wyjątkowy stosunek jakości do ceny to wyróżnik oferty sieci Lidl Polska. W swoją politykę cenową firma na stałe ma wpisane cykliczne akcje promocyjne na produkty codziennego użytku. Konkurencyjną ofertę potwierdzają prowadzone regularnie niezależne opracowania, w tym m.in. raport „Koszyk Zakupowy” przygotowany przez ASM Sales Force Agency. Z badania wynika, że rok do roku Lidl odnotował największy spadek cen wśród sieci handlowych, obniżka wyniosła 5,13% (Raport ASM, grudzień 2021).

Tańczące z promocjami 11.01.2022

Podobnie jak Lidl liczbę przecenionych produktów szacują w Aldi. Przedstawiciele sieci zapowiadają nawet, że już 31 stycznia ceny będą obniżone. Firma zapowiedziała, że "nie czeka na ustawę" i obniży ceny wcześniej. Co ciekawe, w wielu przypadkach obniżka ma być nawet wyższa niż 5 proc.

Sonda
Czy tymczasowa obniżka VAT to dobry pomysł?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze