Konsumpcja rosła jeszcze szybciej niż pod koniec 2021 r.

i

Autor: SHUTTERSTOCK Konsumpcja rosła jeszcze szybciej niż pod koniec 2021 r.

Wynagrodzenia w sieciach handlowych. Ile zarabia się w Lidlu, Biedronce czy Kauflandzie?

2022-01-15 22:55

Wynagrodzenia kasjerów czy magazynierów w popularnych sieciach handlowych systematycznie rosną. Ze stażem pracy pensja pracowników idzie w górę. Niektóre sieci podnoszą ją już po roku. Już na starcie kasjerzy w sklepach mogą liczyć na zarobki brutto powyżej 3 tys. zł.

Płace w sektorze handlu systematycznie idą w górę. Sieci w pierwszych miesiącach roku zazwyczaj informują o kolejnych podwyżkach. Standardem jest też szeroka oferta benefitów. Firmy gwarantują nie tylko ubezpieczenie grupowe czy dostęp do prywatnej opieki medycznej, ale też paczki dla dzieci czy świąteczne i jubileuszowe premie. Szczegółowe dane dla największych sieci handlowych opublikował portal Puls HR.

Zarobki w Lidlu

Wynagrodzenie w sieci Lidl na początku zatrudnienia zaczyna się od 3550 do 4350 zł brutto. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu od 3650 do 4550 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3900 do 4800 zł brutto.

Przy czym trzeba pamiętać, że poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia.

Rozpoczynający pracę w Lidlu pracownik magazynu zajmujący się komisjonowaniem towaru może liczyć na pensję w wysokości od 3750 do 4500 zł brutto. Po pierwszym roku pracy płaca wzrasta do poziomu od 4100 do 4700 zł brutto. Po upływie dwóch lat zarobki wynoszą od 4300 do 5150 zł brutto.

Dodatkowo każda osoba o minimum półrocznym stażu pracy otrzyma jednorazową nagrodę roczną w wysokości od 50 proc. do 100 proc. wartości wynagrodzenia. Ponadto sieć przygotowuje paczki dla najmłodszych, bony świąteczne, ale też - co wyróżnia sieć na tle innych - bezpłatny Program Wsparcia Pracowników, w ramach którego mogą oni skorzystać z pomocy psychologa, prawnika i doradcy finansowego.

Tańczące z promocjami 11.01.2022

Zarobki w Biedronce

Od stycznia 2022 sprzedawca-kasjer rozpoczynający pracę w sieci Biedronka zarobi 3460-4090 zł brutto miesięcznie w pierwszym roku pracy. W Biedronce można też pracować na stanowisku pracownika sklepu lub kasjera – wynagrodzenie na tych stanowiskach waha się w granicach 3400-3940 zł brutto miesięcznie na początek ze względu na okrojony zakres obowiązków. Stawki obejmują płacę zasadniczą, nagrodę za obecność, miesięczną premię, zależną od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych.

Wynagrodzenie na stanowisku starszego sprzedawcy kasjera wynosi 3460-4090 zł brutto miesięcznie. Obejmuje ono płacę zasadniczą, nagrodę za obecność oraz miesięczną premię, której wysokość zależy od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych. Za każdą przepracowaną godzinę kierowniczą przysługuje dodatek godzinowy.

Polski Ład uderzył w pracujących na umowach cywilnoprawnych. Finansowe tsunami w portfelach

Zastępcy kierownika sklepu zarabia w granicach 3950-5700 zł brutto miesięcznie na początek. Kierownik sklepu zarabia z kolei na start w granicach 5100-7840 zł brutto. Pensja obejmuje płacę zasadniczą oraz miesięczną premię, której wysokość zależy od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych sklepu.

Z kolei magazynier z najkrótszym stażem będzie mógł liczyć na wynagrodzenie w przedziale 3800-4100 zł, a inspektor ds. administracyjno-magazynowych na 4650-4950 zł. Sieć na swojej stronie podaje, że od stycznia 2022 r. w Centrum Dystrybucyjnym wynagrodzenie na stanowisku magazyniera waha się w granicach 3800-6320 zł brutto miesięcznie na początek. Obejmuje ono płacę zasadniczą, nagrodę za obecność oraz premię miesięczną.

Dodatkowo sieć zapewnia wypłatę dodatków za wszystkie przepracowane nadgodziny, godziny nocne i dodatku za pranie odzieży roboczej, nagrodę roczną, która w 2021 r. wyniosła 2500 zł brutto, oraz zagwarantowane podwyżki stażowe po roku oraz po 3 latach pracy. Pracownicy otrzymują również premie w innej formie, np. w postaci e-kodów czy voucherów i paczek z prezentami dla dzieci pracowników.

Zarobki w Kauflandzie

Z informacji przekazanych przez sieć wynika, że obecnie osoby zatrudnione na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą liczyć na pensję w wysokości do 4100 zł brutto miesięcznie, a lider zespołu – do 5650 zł brutto.

Sieć oferuje także benefity pozapłacowe. To m.in. prywatna opieka medyczna, bony na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc czy dodatkowa wypłata emerytalna. Na wsparcie mogą liczyć także młodzi rodzice, którzy otrzymują od sieci wyprawkę dla maluszka.

Z kolei zarobki dla pracowników w magazynie wynoszą do 3600 zł brutto plus dodatek za frekwencję w kwocie do 500 zł brutto. Dodatkowo magazynierzy mogą liczyć na specjalny dodatek za pracę w mroźni w wysokości 500 zł brutto miesięcznie oraz premię motywacyjną.

Ile zarabia się w Auchan

Kasjer w sieci Auchan otrzymuje na start wynagrodzenie między 3210 a 3860 zł brutto. Stawka uzależniona jest m.in. od lokalizacji sklepu. Przykładowo w ofercie pracy dla kasjera-sprzedawcy do placówki w Konstancin-Jeziornie widnieje stawka 3510-3860 zł. Przykładowe zarobki magazynierów w tej sieci wynoszą od 3240 do 3490​ brutto. To oferta dla osób pracujących w Gdyni. Z kolei magazynierzy w Zielonce otrzymają pensję w wysokości od 3530 do 3780 zł. W Bielanach Wrocławskich proponowana stawka wynosi od 3290 do 3540 zł brutto. To wynagrodzenie zasadnicze plus stawka premii oraz ekwiwalenty.

Dodatkowo pracownicy sieci mogą liczyć m.in. na 5 proc. rabatu na zakupy w Auchan na kartę Skarbonka, pakiet opieki medycznej i dofinansowanie posiłków - obiad od 5 zł. W firmie działa też program premii stażowych i jubileuszowych. Sieć oferuje również prawo do akcji pracowniczych.

Ile zarabia się w Netto

Jak podaje portal Bussines Insider, przy uwzględnieniu premii absencyjnej wynagrodzenie pracownika sklepu Netto na start wynosi od 3200 zł do 3900 zł brutto miesięcznie. Po roku, trzech i pięciu latach pracy pracownicy otrzymują dodatek stażowy.

Stawki idą w górę wraz z awansem. Kierownik sklepu Netto w Warszawie wraz z premią wynikową na start otrzyma minimum 6200 zł brutto, zastępca kierownika 4500 zł brutto.

Sonda
Czy płaca minimalna powinna być wyższa?
Najnowsze