Dzień Budowlańca. Zobacz, ile zarabia się na budowie

2016-09-25 8:00 (-AG)

Dziś budowlańcy mają swoje święto. Zobacz, ile zarabia się w budowlance. Pensje w tej branży wahają się od około 2 tys. zł do ponad 5 tys. zł.

Dzień Budowlańca przypada 25 września. Dziś pracownicy tej branży mają swoje święto. Sprawdziliśmy, czy opłaca się pracować w budowlance. Przejrzeliśmy i porównaliśmy kilka raportów dotyczących płac pracowników budowy. Co z nich wynika?

Zobacz: Beata Szydło szykuje zmiany w rządzie. Kto straci stanowisko? [SONDA]

Okazuje się, że osoba wykonująca proste prace budowlane może liczyć na pensje rzędu 2-3 tys. zł (brutto). Nieco wyższe pensje mają operatorzy maszyn pracujących na budowach, np. operator koparko-ładowarki dostaje wypłatę przekraczającą 3 tys. zł. Majster, który organizuje i nadzoruje prace brygady budowlanej ma miesięczne zarobki rzędu 3,5 tys. zł. Na wypłatę w granicach 4,2 tys. zł  może liczyć murarz.

Na budowie nie może zbraknąć inżyniera, który zwykle pełni funkcję kierownika budowy. Osoba na tym stanowisku zarabia przeciętnie około 5-6 tys. zł. A kilkaset złotych mniej dostaje kosztorysant, który zajmuje się szacowaniem i wyceną kosztów danego projektu.

Zobacz: Wielka rewolucja w skarbówkach

Praca w budowlance jest przyszłościowa. I co ważne, pensje w tej branży rosną systematycznie od kilku lat. Każdego roku pensje na konkretnych stanowiskach są co najmniej o kilkaset złotych wyższe (notuje się roczny wzrost wynagrodzeń rzędu 300 - 800 zł).

Najnowsze