Eko rewolucja na stacjach PKN Orlen. Powstaną farmy wiatrowe

2017-07-11 19:00
Stacja Orlen
Autor: materiały prasowe

PKN Orlen, największa spółka w kraju planuje rewolucję na swoich stacjach paliw. Chce montować na nich farmy wiatrowe, aby być samowystarczalną energetycznie. Pierwsze projekty mają powstać już w 2018 roku, na razie będzie trwać proces wyboru dostawcy usługi.

Spółka Orlen zapowiedziała, że na jej stacjach będzie instalować farmy wiatrowe, by mogła na własne potrzeby produkować energię elektryczną. Ewentualne nadwyżki energii mają zostać wyprowadzone do sieci dystrybucyjnej.

Sprawdź również: Koniec z SMS-owymi naciągaczami. Państwo ochroni obywateli


Firma oczekuje od dostawcy kompleksowego wykonania projektu farmy. Zapewnia jednocześnie, że ich instalacja i użytkowanie w żaden sposób nie wpłynie na komfort klientów i pracowników stacji. Natomiast zapewni nawet przy niskiej prędkości wiatru energię praktycznie przez cały rok. Założenia projektu wskazują, że turbina, w którą zostanie wyposażony system będzie rejestrować zarówno warunki atmosferyczne, jak i parametry techniczne, występujące przy pracy silnika.

Zobacz także: Ceny paliw. To musisz wiedzieć o podwyżce opłaty paliwowej


Do tej pory PKN Orlen już na początku 2016 roku skorzystał z eko rozwiązania – prowadzi pilotaż projektu mikroinstalacji fotowoltaicznych, które zostały zamontowane na 11 wybranych stacjach paliwowych spółki. Firma zapowiada, że planuje również w przyszłości budowę instalacji magazynowania energii elektrycznej, która ma służyć zdobyciu całkowitej samowystarczalności energetycznej.

 

Źródło: /businessinsider.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze