Do kompetencji Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii należy dział 'gospodarka' dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, wynika z ogłoszonych w piątek rozporządzeń prezesa Rady Ministrów z 11 stycznia 2018 r. w sprawie utworzenia Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii i w sprawie utworzenia Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju - informuje agencja ISBnews. Zgodnie z osobnymi rozporządzeniami z 10 stycznia, minister inwestycji i rozwoju kieruje działem administracji rządowej – rozwój regionalny, a minister przedsiębiorczości i technologii - kieruje działem administracji rządowej – gospodarka.
Zobacz też: Szydło ujawnia, czym dokładnie zajmie się w rządzie [ZADANIA WICEPREMIER]
"1. Tworzy się Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w drodze przekształcenia dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju. 2. Przekształcenie, o którym mowa w ust. 1, polega na wyłączeniu z dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju, obsługującego sprawy działów gospodarka i rozwój regionalny, komórek organizacyjnych obsługujących sprawy działu gospodarka oraz pracowników obsługujących sprawy tego działu." - czytamy w rozporządzeniu dot. Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.
"1. Tworzy się Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 2. W skład Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii wchodzą komórki organizacyjne dotychczasowego Ministerstwa Rozwoju obsługujące sprawy działu gospodarka oraz pracownicy obsługujący sprawy tego działu." - czytamy natomiast w rozporządzeniu dot. Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.
Premier Morawiecki zdecydował również o kompetencjach resortu infrastruktury utworzonego w miejsce Ministerstwa Budownictwa i Infrastruktury. Pomimo zmiany nazwy minister Andrzej Adamczyk nadal będzie odpowiedzialny za budownictwo. "Minister kieruje następującymi działami administracji rządowej: 1) budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo; 2) łączność; 3) transport" - czytamy w rozporządzeniu.
Sprawdź również: Nowy szef MSWiA Joachim Brudziński ma na koncie setki tysięcy [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]
Ponadto wśród organów podległych ministrowi infrastruktury lub przez niego nadzorowanych znajdują się: Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad, Główny Geodeta Kraju, Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, Główny Inspektor Transportu Drogowego, Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego, czytamy także w dokumencie.
Źródło: ISBnews