Bankomat EURONET

i

Autor: Wojciech Artyniew/SUPER EXPRESS

Euronet

Euronet wymusza dodatkową opłatę! Sprytnie ukrył ją w bankomatach

2023-12-11 19:38

Bankomaty sieci Euronet działają w Polsce od lat, mają charakterystyczne niebiesko-żółte barwy. Niedawno sieć zmieniła interfejs graficzny w swoich maszynach, co jest podszyte pewną kontrowersją. W nowym systemie istnieje ryzyko pomyłki, co może oznaczać dodatkowe koszty dla osoby korzystające z bankomatu.

Ukryta opłata w bankomacie EuroNet?

Problem z bankomatami opisał Marcel Zatoński, dziennikarz Pulsu Biznesu. Nowy interfejs graficzny w bankomacie Euronet podzielony jest na trzy sekcje: wypłata PLN i saldo, wypłata gotówki w PLN i zapytanie o saldo. Sporo osób może odruchowo wybrać pierwszą opcję, która znajduje się na samym szczycie menu. 

Problem w tym, że przy wypłacie PLN i poglądzie salda możliwe jest zapłacenie prowizji. W tym wypadku wiele zależy od tego w jakim banku mamy konto, niektóre z nich nie pobierają za sprawdzenie salda opłaty. Większość darmowych kont ma jednak opłaty za sprawdzanie salda w bankomacie innej sieci, z reguły wysokości ok. 5 zł.

Można uniknąć opłaty, ale nie jest to łatwe. Euronet opublikował komentarz

Jeśli jednak chcemy uniknąć zapłacenia prowizji musimy kliknąć "inne usługi" i dopiero potem wypłatę gotówki. Jeśli nasz bank nie pobiera prowizji za wypłaty w bankomacie innej sieci, bezpłatnie wypłacimy gotówkę.

Euronet udzielił w tej sprawie komentarza serwisowi Next Gazeta:

- Pragniemy zauważyć, że transakcje Wypłata gotówki PLN i Zapytanie o saldo są oferowane w bankomatach sieci Euronetu od lat. Obecnie na ekranie wyboru transakcji zapewniliśmy użytkownikom naszych bankomatów większy zakres/wachlarz wyboru tych usług, czyli możliwość dokonania obu transakcji po wybraniu "Wypłata PLN i saldo" lub każdej z nich osobno a wybór należy do użytkownika - czytamy w komentarzu sieci.

Pieniądze to nie wszystko: Przemysław Jaworski

QUIZ SUPERBIZNES. 10 pytań z ekonomii. Nawet dziecko powinno to wiedzieć

Pytanie 1 z 10
Co to jest pieniądz?
pieniądze/banknoty
Najnowsze