Bankomat

i

Autor: Pixabay zdj. ilustracyjne

Wypłata gotówki

Uwaga przed korzystaniem z bankomatów Euronetu. Dlaczego? Są poważne ostrzeżenia

2023-02-23 3:30

Bankomaty Euronet są bardzo popularne w Polsce. Obcokrajowcy chcący wypłacić gotówkę z dużym prawdopodobieństwem trafią na jeden z nich. Okazuje się jednak, że na właścicieli kart zagranicznych może czekać "pułapka". O co chodzi?

W każdym bankomacie, zanim wypłacimy gotówkę - na ekranie pojawi się komunikat z proponowanymi kwotami do wypłaty. W bankomatach Euronet zazwyczaj zaczynają się one od 10 złotych. Istnieje również możliwość wpisania kwoty samodzielnie.

Euronet a zagraniczne karty. Kwoty wypłaty od 1000 zł w górę!

Okazuje się, że sprawa wygląda zupełnie inaczej w przypadku posiadania karty zagranicznej. Jak zauważył jeden z użytkowników TikToka, po wprowadzeniu karty do bankomatu na ekranie nie pojawiają się standardowe kwoty od 10 zł - kwoty proponowane do wypłacenia mieszczą się w przedziale od 1000 do 3000 zł!

Nieprzyjemna pułapka dla obcokrajowców

Jak podkreśla portal pkb24.pl "dla obcokrajowców, nie znających realnej wartości polskiej waluty, może być to nieprzyjemna pułapka - zwłaszcza, że opłata za skorzystanie bankomatu Euronet jest proporcjonalna do kwoty wypłaconej z zagranicznego konta".

Sonda
Czy korzystasz z bankomatów Euronet?
Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Listen on Spreaker.
Najnowsze