bankomat

i

Autor: Artur Szczepanski/REPORTER bankomat

Zmiany w bankach

Uważaj przy korzystaniu z bankomatu! Banki wprowadzają zmiany w opłatach

2023-02-22 1:56

Koszt transakcji gotówkowych znacząco rośnie. Kolejne banki podnoszą opłaty zarówno za wypłaty z bankomatów, jak i operacje gotówkowe w oddziałach. Niebawem 10 złotych prowizji za wypłatę z bankomatu stanie się normą – donosi RMF FM.

Horrendalne koszty wypłat z bankomatów

Portal Bankier.pl informuje, że takie działania zapowiada PKO BP i inne banki.

 "Od 1 czerwca takie konta jak PKO Konto za Zero (stare), PKO Konto Rodzica, PKO Konto Pogodne, Konto Spektrum Adm., Konto Ulubione Adm. i Konto Codzienne Adm. zostaną przekształcone w Konto za Zero. Rachunek będzie za darmo, a karta będzie kosztowała 10 zł. Opłaty tej będzie można uniknąć, dokonując 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem. Wypłata z bankomatów obcych będzie kosztowała 10 zł (za darmo Blikiem). Pierwsza wpłata i wypłata w placówce będzie za 0 zł, każda kolejna będzie kosztować 10 zł" - cytuje portal.

PKO BP nie jest jedynym bankiem, który decyduje się wprowadzić podwyżki. Od marca BNP Paribas chce podnieść m.in. ceny kart debetowych, droższe mają być wpłaty i wypłaty w placówce (z 10 zł do 12 zł) oraz wypłaty z bankomatów Euronet (5 zł do 7 zł) 10 złotych prowizji za wypłatę z bankomatu wkrótce stanie się normą. BNP Paribas podniesie też ceny kont firmowych- zauważa Bankier.pl

Fintechy też drożeją

Twisto, które wprowadziło płatną kartę za 20 zł i wycofało część usług z darmowych planów. W ostatnich dniach zdecydowało się z kolei wypowiedzieć umowy niektórym klientom. 

Bankier uważa, że zmiany w cenniku PKO BP dają zielone światło do wprowadzenia zmian w mniejszych bankach. Może to więc oznaczać, że w najbliższych miesiącach na podwyżki zdecydują się inne instytucje.

Pieniądze to nie wszystko Sławomir Dudek
Sonda
Czy zabrałbyś pieniądze wystające z bankomatu?

Chcesz założyć konto dziecku? Pomysł nie jest zły, ale UWAŻAJ!

Posłuchaj rozmowy i dowiedz się, na co zwrócić uwagę.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze