złotówki

i

Autor: unsplash.com

Ranking lokat

Banki kuszą lokatami. Sprawdź, ile można zarobić! [GALERIA]

2022-12-10 14:01

Zbliżamy się do okresu świątecznego, co większości z nas kojarzy się z większą liczbą wydatków. Bankowa oferta lokat wciąż opiera się na minimalizacji naszej strat, wynikające wprost z realnie ujemnego oprocentowania. Ile można zatem zarobić na poszczególnych lokatach oferowanych przez banki?

Jaką lokatę najlepiej wybrać?

Wysoki poziom inflacji wpływa przede wszystkim na osoby dysponujące małym kapitałem. Nie trzeba jednak prowadzić ogromnych inwestycji. Niezależnie od środków możemy ochronić nasze oszczędności, stawiając np. na lokaty bankowe. Oprocentowanie lokat często nie przebija natomiast poziomu inflacji. Niemniej ten produkt bankowy gwarantuje stałość odsetek i zabezpieczenie kapitału w ramach znanych instytucji. Wybierając lokatę, warto skorzystać z rankingu lokat bankowych. Większość propozycji oscyluje wokół 7 proc. i 8 proc. Niemniej jednak warto przyjrzeć się niektórym oferowanym lokatom.

Bank Millenium oferuje np. lokatę Horyzont Zysku - 7,5 proc. od 6 do 18 miesięcy. Alior Bank kusi natomiast klientów swoją Lokatą mobilną - 8 proc na 12 miesięcy. Interesującą opcją jest oferta banku Citi Handlowy. Ich Lokata Powitalna to 7,80 proc. na 3 miesiące. Santander Consumer Bank ma równie ciekawą ofertę - Lokata Online Nowe Środki to 7,66 proc. na 6 miesięcy, a w mBanku możemy skorzystać z lokaty promocyjnej, czyli 7,60 proc. na 12 miesięcy.

Sprawdźcie pozostałe oferty lokat bankowych w poniższej galerii.

Sonda
Czy korzystasz z aplikacji bankowych?
Forum w Karpaczu 2022: Aleksandra Wilk
Najnowsze