Złote Laury "Super Biznesu" przyznane! Prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło z tytułem "Osobowość Roku" [ZDJĘCIA]

2019-09-30 19:10 KJ, ŁT
Gala rozdania Złotych Laurów Super Biznesu
Autor: Artur Hojny Gala rozdania Złotych Laurów "Super Biznesu"

O godzinie 20. rozpoczęła się uroczysta gala wręczenia prestiżowych statuetek Złotych Laurów "Super Biznesu", które wręczyliśmy już po raz szósty. W tym roku nominowani byli podzieleni na 8 kategorii. Kto zdobył wyróżnienia? Przedstawiamy listę nagrodzonych. Serdecznie gratulujemy!

6. edycja Złotych Laurów
Już od wielu lat redakcja „Super Biznesu” z uwagą obserwuje polski rynek i wypatruje na nim instytucji i firm, których działalność przynosi szczególne korzyści polskiej gospodarce. Najlepszych nagradzamy Złotymi Laurami „Super Biznesu”. Statuetki zostały przyznane na uroczystej gali już po raz szósty. Nagrody wręczono w 7 kategoriach, w tym dodatkowo przyznaliśmy również prestiżowy tytuł „osobowość roku”. Poniżej lista nagrodzonych, którym serdecznie gratulujemy!

ZOBACZ TEŻ: Brak pomysłu na firmę? Odwiedź otwarte szkolenia na Start-up Day!

Ostatnią, ale zarazem najważniejszą kategorią jest "Osobowość Roku". W tym roku wyróżnieniem tym nagrodziliśmy Zbigniewa Jagiełłę, prezesa PKO Banku Polskiego. Gdy 10 lat temu obejmował stery PKO BP, zastał bank tradycyjny, papierowy. Dzisiaj kieruje instytucją w pełni cyfrową. Zbigniew Jagiełło postawił na rozwój technologiczny i dokonał niewyobrażalnej dekadę temu transformacji. Stworzył nowoczesną, potężną a zarazem zwinną firmę technologiczną z licencją bankową. Z sumą bilansową wynoszącą 330 miliardów złotych PKO Bank Polski osiąga dziś rekordowe wyniki, wprowadza kolejne innowacyjne rozwiązania i jest najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. IKO, autorska aplikacja PKO BP, to prawdziwy bank w smartfonie, a klienci już dwukrotnie uznali ją za najlepszą na świecie. Najmłodsze i najbardziej ambitne „dziecko” Zbigniewa Jagiełły to Chmura Krajowa, która pomoże polskim firmom przenieść się do cyfrowego świata. Pytany o to, z czego jest najbardziej dumny, prezes Jagiełło niezmiennie powtarza: „Ze zmiany DNA banku”.

Przedostatnia kategoria to "Innowacyjność". Szansę na statuetkę mają: Żabka Polska, Polska Wytwórnia papierów Wartościowych SA oraz Totalizator Sportowy. Zwycięzcą zostaje Totalizator Sportowy - za dostosowywanie swoich produktów do oczekiwań klientów i wejście na rynek e-commerce. Uruchamiając kasyno internetowe, stwarzając możliwość zawierania przez internet zakładów na wyścigi konne organizowanych na trzech polskich torach oraz dokonując cyfryzacji produktów z oferty naziemnej, Totalizator Sportowy stworzył  systemy transakcyjne, infrastrukturę informatyczną oraz standardy zabezpieczeń technicznych obsługujących dziesiątki tysięcy transakcji dziennie. Laureata reprezentuje Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego. Statuetkę wręczył minister inwestycji i rozwoju oraz finansów, Jerzy Kwieciński.

Szósta statuetka Złotego Laura "Super Biznesu" jest przyznawana w kategorii "Społeczna Odpowiedzialność Biznesu". Nominowani to: BP Polska, Grupa Ergo Hestia oraz Auchan Polska. Zwycięzcą zostaje Grupa Ergo Hestia - za założenie Fundacji o nazwie Artystyczna Podróż Hestii, która promuje młodych polskich artystów – studentów uczelni i kierunków artystycznych – organizując wystawy ich prac i fundując najlepszym programy stypendialne za granicą. Grupa stworzyła też m.in. Fundację Integralia pomagającą osobom z niepełnosprawnościami wchodzić na rynek pracy czy Mała Akademię Ubezpieczeń edukującą młodzież w celu podnoszenia świadomości ubezpieczeniowej. Nagrodę odbiera Mario Zamarripa, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju, a wręczył ją Tomasz Janik, prezes Polskiego Towarzystwa Gospodarczego (PTG).

W piątej kategorii "Wspieranie Rozwoju Przedsiębiorczości" nominowani są: Fundacja Polska Bezgotówkowa, Grupa Lux Med oraz Nest Bank. Zwycięzcą zostaje Grupa Lux Med - za budowę największej, ogólnopolskiej sieci stomatologicznej oferującej pacjentom kompleksową opiekę dentystyczną oraz za wspieranie innowacyjnych startupów, przy projektowaniu strategii rozwoju biznesu na większą skalę. Przykładem wsparcia rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości jest Mobilny Gabinet Telemedyczny zaprojektowany przez polski start-up  i zrealizowany w ramach programu akceleracyjnego IMPACT_Poland (2.0). Na scenę wyróżnienie odbiera Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med, a wręczył ją Andrzej Malinowski, prezydent Pracodawców RP.

Na półmetku 6. gali rozdania Złotych Laurów wręczamy wyróżnienie w kategorii "Inicjatywa Społeczna". Nominowani to: Fundacja K.I.D.S., Dr. Marcus i Grupa Lotos SA. Zwycięzcą zostaje Grupa Lotos SA - za program „Piłkarska przyszłość z Lotosem”, którego celem jest upowszechnianie piłki nożnej wśród najmłodszych. Dzięki tej inicjatywie skierowanej do młodych adeptów futbolu już ponad trzy tysiące dzieci trenuje w 17 ośrodkach. Statuetkę na ręce Blanki Przybysz-Skrzyniarz dyrektor ds. marketingu Grupy Lotos wręczyła Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK.

Trzecia statuetka to "Biznes i medycyna". Trafić ona może do: Novartis Poland, Zakładów Farmaceutycznych Polpharma SA oraz GSK. Zwycięzcą zostaje GSK. Za konsekwentne i zwiększające się zaangażowanie w rozwój gospodarki Polski. Globalna Firma, jaką jest GSK, zainwestowała w Polsce dwa miliardy złotych. Spółka zmodernizowała i rozbudowała fabrykę leków w Poznaniu, stworzyła pięć centrów kompetencji i prowadzi 50 badań klinicznych. Złotego Laura odbierze Krzysztof Kępiński, członek zarządu oraz dyrektor relacji zewnętrznych i publicznego rynku szczepionek GSK, a wręczy ją Sebastian Skuza, podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Kolejna kategoria to "Technologia i biznes". Wśród nominowanych znajdują się: Assay Investment, PGE SA oraz Roche Polska. Zwycięzcą zostaje spółka PGE SA za konsekwentną budowę czempiona energetyczno-technologicznego, rozwój i inwestowanie w najnowocześniejsze rozwiązania, nawet takie, które wykorzystywane są do podboju kosmosu. Jeden z wrocławskich start-upów zbudował specjalnie dla PGE urządzenie pozwalające na kontrolę procesu eksploatacji turbin wiatrowych, a w planach jest także monitorowanie składu węgla z użyciem technologii wykorzystywanej przez NASA na Marsie. Prestiżową statuetkę na ręce prezesa Henryka Baranowskiego złożył minister energii Krzysztof Tchórzewski.

W pierwszej kategorii "Kultura i biznes" nominowani byli: PZU SA, KGHM Polska Miedź SA i Drutex SA. Zwycięzcą został KGHM Polska Miedź SA. Firma otrzymała wyróżnienie za konsekwentne budowanie pozycji biznesowej w oparciu nie tylko o wskaźniki ekonomiczne, lecz także poprzez wspieranie Polskiego dziedzictwa narodowego. W 2019 roku KGHM został mecenasem Zamku Królewskiego w Warszawie, otwierając go wystawą „Rządzić i olśniewać. Klejnoty i jubilerstwo w Polsce w XVI i XVII wieku”. Mecenat został objęty przez miedziowy koncern w szczególnym dla muzeum czasie. W tym roku Zamek Królewski w Warszawie obchodzi 400-lecie ukończenia przebudowy podjętej na zlecenie króla Zygmunta III Wazy. Nagrodę wręczył wicepremier Piotr Gliński, a statuetkę odbiera prezes spółki Marcin Chludziński.

Lista nominowanych:

Innowacyjność: Totalizator Sportowy, Żabka Polska, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Kultura i Biznes: PZU SA, KGHM Polska Miedź SA, Drutex SA

Biznes i Medycyna: Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA. Novartis Poland, GSK

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu: Grupa Ergo Hestia, Auchan Polska, BP Europa SE Oddziała w Polsce

Wspieranie Rozwoju Przedsiębiorczości: Nest Bank SA, Grupa Lux Med, Fundacja Polska Bezgotówkowa,

Inicjatywa Społeczna: Grupa LOTOS SA, Fundacja K.I.D.S, Dr Marcus International

Technologia i Biznes: Assay Investment, PGE Polska Grupa Energetyczna, Roche Polska

Najnowsze