Jacek Sasin

i

Autor: Artur Hojny/SE Jacek Sasin

Gigant polskiego rynku zostanie przejęty przez Brytyjczyków. Resort Sasina daje zielone światło

2022-06-22 8:00

Ministerstwo Aktywów Państwowych, na którego czele stoi Jace Sasin według "Rzeczpospolitej" dało zielone światło do przejęcia największej sieci nadajników radia i telewizji w Polsce, firmy Emitel. Nabywcą ma być brytyjski fundusz Cordiant Digital Infrastructure, który czeka jeszcze na zgodę polskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Resort Jacka Sasina wydał zgodę na przejęcie Emitelu

Jak czytamy, "Cordiant Digital Infrastructure, fundusz zarejestrowany w Wielkiej Brytanii, dostał od resortu kierowanego przez Jacka Sasina zielone światło na przejęcie Emitelu od funduszu Alinda Capital Partners". "Tym samym operator największej sieci nadajników naziemnych telewizji i radia w Polsce jest bliżej zmian własnościowych. Cordiant poinformował o tym giełdę w Londynie 16 czerwca, nie podając, kiedy dostał zgodę" - napisano.

Dodano, że MAP mogło zablokować transakcję, ponieważ Emitel jest wpisany – podobnie jak np. Polkomtel czy Orange Polska – do wykazu podmiotów podlegających ochronie.

Super Biznes Jacek Sasin

Resort Jacka Sasina nie zablokował transakcji. Teraz MSWiA musi wydać zgodę

"Teraz warta 1,9 mld zł transakcja czeka na zgodę Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jak wynika z komunikatu, nabywca spodziewa się jej dość szybko, bo transakcja ma być sfinalizowana w kolejnym kwartale" - podała "Rz".

Jak przypomniała gazeta, w 2021 roku Grupa Emitel wykazała prawie 486 mln zł przychodu (448 mln zł rok wcześniej), 158 mln zł zysku operacyjnego i prawie 113 mln zł zysku netto.

Sonda
Czy kluczowe dla Polski firmy powinny być kontrolowane przez państwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze