Biedronka

i

Autor: SHUTTERSTOCK Biedronka będzie placówką medyczną?

Żywność będzie jeszcze droższa

Gigantyczna drożyzna dopiero nadciąga. Właściciele Biedronki wygadali się

2022-07-28 9:50

Drożyzna dobija Polaków. Ceny rosną w galopującym tempie, a końca wzrostu inflacji nie widać. Niestety nie mamy dobrych wiadomości, nadchodzi trudny czas dla klientów. Żywność będzie coraz droższa, będziemy musieli oszczędzać na zakupach. Przyznała to wprost dyrektor finansowa właściciela Biedronki.

Inflacja w Polsce. Ceny żywności nie przestaną rosnąć

Ceny na półkach sklepowych rosną z dnia na dzień, co widzimy na zakupach. Końca drożyzny nie widać, ekonomiści mówią, że szczyt inflacji może być jesienią. Drożej jest też w Biedronce, a sklepy tej sieci zawsze uchodziły za tanie, również dzięki promocjom. Trudną sytuację dostrzegają władze firmy Jeronimo Martins, właściciela sieci Biedronka. Jak cytuje portal bussinessinsider.pl - Przyszły rok może być wymagający – przyznają władze Biedronki. Firma przestrzega, że ceny żywności prędko nie przestaną rosnąć, a coraz więcej klientów będzie musiało oszczędzać.

Dyrektor finansowa Biedronki: to nie koniec wzrostu cen

Podczas telekonferencji Ana Luisa Virginia, dyrektor finansowa Jeronimo Martins powiedziała – Jeśli chodzi o inflację cen żywności, to nie sądzimy, że to już koniec wzrostu, nie tylko w Polsce. Dodała też, że w bieżącej sprzedaży w Polsce nie widać tak zjawiska "trading down", czyli kupowania tańszych zamienników, jak w Kolumbii, czy Portugalii (koncern Jeronimo Martins działa również na tych rynkach). Polscy klienci jej zdaniem mogą mieć jednak coraz większą skłonność do oszczędzania.

Dziś ważny mecz! Iga Świątek kontra Garcia. Najlepsza relacja "na żywo w Internecie do znalezienia TUTAJ

– Ceny energii idą w górę, rosną raty kredytowe – to prawdopodobnie oznaczać będzie, że klienci będą mieć większą skłonność do oszczędzania na żywności. Biedronka ma dobrą pozycję, by pozyskiwać także nowych klientów i to się dzieje – powiedziała dyrektor finansowa Jeronimo Martins. – Przyszły rok może być nadal bardzo wymagający. Myślę, że część czynników, które wpływają na gospodarkę, będzie mieć nadal wpływ. Trzeba będzie sobie radzić z dodatkową presją – dodała.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

Podwyżki płac w Biedronce

Dyrektor finansowa zapytana ,czy jeszcze w tym roku spółka może podnieść wynagrodzenia w Biedronce, odpowiedziała, że rynek pracy jest trudny i nie można wykluczyć rewizji wynagrodzeń, ale na razie nie ma decyzji, czy odbędzie się to jeszcze w tym roku, czy – jak zwykle – na początku kolejnego roku.

Sonda
Przejmujesz się inflacją?
Listen to "Tak źle było ostatnio w 1997 r. Co dalej z inflacją?" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze