Zakupy

i

Autor: Shutterstock Jak sklepy omijają zakaz handlu w niedzielę

Gdzie się podział ocet?!

Z półek nie tylko znika cukier. Ze świecą szukać tego produktu!

2022-07-30 6:01

Problemy z dostępnością towarów na cukrze się nie kończą. Jak podaje Business Insider pojawia się coraz więcej doniesień o braku octu na półkach. "W sklepach wielkopowierzchniowych faktycznie z towarem jest gigantyczny problem" - informuje portal. Sprzedawcy, hurtownicy i producenci zapewniają jednak, że "sytuacja jest pod kontrolą".

W sklepach brakuje octu

Doniesienia o problemach z octem zaczęły pojawiać się w mediach społecznościowych. Internauci wskazują, że zaczyna brakować go w sklepach wielkopowierzchniowych dużych firm. "Może u Was nie ma cukru, u nas też nie ma, ale nie ma też octu! Ani w Biedronce, ani w Dino, ani w Polo, ani w Lewiatanie, ani w Słoneczku, ani w Żabce. Ani na stacjach paliw" - piszę na Twitter internautka.

Jak podaje Business Insider octu brakuje chociażby w sklepach dyskontowych w Szczecinie – m.in. Lidla i Biedronki. "Octu faktycznie tam nie było, a sprzedawcy tej sytuacji wytłumaczyć nie potrafią" - czytamy.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk

Co z produkcją octu?

Sieci handlowe zaprzeczają, że występują problemy na szerszą skalę. –We wszystkich naszych sklepach klienci mają dostęp do pełnego asortymentu – mówi Business Insiderowi Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska. Również Netto zapewnia, że "nie pojawiają się szersze braki w asortymencie".

Producenci i hurtownicy octu podkreślają, że "systemowych" problemów nie ma. "Produkcja jest podobna jak w poprzednich latach, a czasem wręcz wyższa. Zdecydowanie wyższe jest natomiast zapotrzebowanie ze strony klientów" - czytamy w Business Insider.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze