Pieniądze/banknoty/banki/finanse

i

Autor: SHUTTERSTOCK Przeciętna emerytura mężczyzn jest o 50 proc. wyższa niż kobiet

Gigantyczne pensje szefów państwowych spółek. Lepiej usiądź, zanim sprawdzisz

2022-04-03 13:41

Spółki skarbu państwa opublikowały swoje sprawozdania roczne za 2021 rok. To tam można dowiedzieć się m.in. o wynagrodzeniach zarządów i rad nadzorczych. "Fakt" przeanalizował zarobki osób, które do niedawna były związane z polityką. Na liście najlepiej zarabiających są m.in. Maks Kraczkowski, Małgorzata Sadurska czy Adam Lipiński.

W 2021 roku najwięcej zarobił Maks Kraczkowski, wiceprezes PKO BP - 1 mln 813 tys. zł. Kraczkowski wstąpił do PiS zaraz po studiach. W swojej karierze był warszawskim radnym i posłem. Zaraz za nim uplasowała się wiceprezes PZU Małgorzata Sadurska - 1 mln 801 tys. zł. Do PZU trafiła z Kancelarii Prezydenta, gdzie pełniła rolę szefowej.

Najlepiej zarabiającym okazał się również prezes PKN Orlen Daniel Obajtek - 1 mln 311 tys. zł. Obajtek w przeszłości pełnił funkcję wójta Pcimia. W 2016 roku został prezesem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Drożyzna w Warszawie. Fryzjerzy podnoszą ceny

W 2021 roku wiceprezes NBP Adam Lipiński zarobił 837 tys. zł. Lipiński wcześniej piastował stanowisko pełnomocnika rządu ds. równego traktowania. Wojciech Jasiński, członek dwóch rad nadzorczych PKN Orlen i PKO BP w ubiegłym roku zarobił 279 tys. zł. Jasiński był posłem z ramienia PiS oraz ministrem skarbu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego w latach 2006-2007. 

Janina Goss mogła natomiast liczyć na zarobki rzędu 212 tys. zł. Goss od lat jest działaczką PiS zaprzyjaźnioną z prezesem partii. 

Sonda
Czy obecna drożyzna wpłynęła na twoje życie?
Najnowsze