Samoloty

i

Autor: Shutterstock Samoloty

Strajki linii lotniczych spowodowały ogromne straty finansowe

Gigantyczny strajk na lotniskach. 600 odwołanych lotów i 2 mld euro straty

2022-07-18 13:47

Linie lotnicze wciąż odwołują kolejne loty, a podróżni obawiają się o swoje wakacje. We Włoszech odwołano ok. 600 lotów. Powodem były liczne czterogodzinne strajki, w których wzięli udział kontrolerzy ruchu lotniczego oraz załogi niektórych przewoźników np. Ryanair, Easyjet czy Air Malta.

Strajk na lotniskach. 600 odwołanych lotów

Związkowcy ogłosili strajk, który trwał 17 lipca br w godzinach 14-18. Protestanci domagali się wznowienia rozmów na temat odnowy kontraktów, jak i poprawy warunków pracy czy lepszej płacy. To nie pierwszy taki przypadek, kiedy to podróżnicy nie mogli wsiąść na pokłady samolotów. Wielu osobom pokrzyżowało to plany wakacyjne, ale i służbowe.

Minister finansów ujawnia: "W 2023 roku inflacja powinna być wyraźnie niższa"

2 mld euro strat w wyniku strajków linii lotniczych

Na lotnisku Fiumicino w Rzymie odwołano ok. 50 lotów z 450 zaplanowanych. Anulowano połączenia krajowe, ale i europejskie liniami Ita Airways, Wizz Air, Vueling czy Iberia. Niektóre loty czekało kilkugodzinne opóźnienie. 

Codacons, czyli organizacja obrony praw konsumentów powiadomiła, że strajk personelu linii lotniczych, jaki odbył się w niedzielę 17 lipca 2022 r. będzie równał się z ogromnymi stratami finansowymi. Kwota wyniosła ok. 7 mld euro, z czego 2 mld euro przewoźnik musi zapewnić podróżnym w celu odszkodowania. 

Sonda
Czy obawiasz się odwołania lotu w wakacje?
Najnowsze