samolot, lotnisko

i

Autor: Pixaby

Dodatkowe opłaty lotnicze dla klientów

Linie lotnicze utrudniają turystom podróże? Chcą dodatkowych opłat

2022-07-18 13:18

Tysiące pasażerów boryka się aktualnie z kryzysem i wszechobecnym chaosem lotniczym, który ma miejsce w wielu europejskich krajach - w środku sezonu wakacyjnego. Teraz będą musieli się zmierzyć z kolejną "atrakcją". Włoska organizacja praw konsumentów Assoutenti informuje, że tzw. tanie linie lotnicze będą wprowadzać "nowe opłaty".

Linie lotnicze. Opłaty za walizki i za wybór miejsca

Stowarzyszenie zajmujące się prawami konsumentów zwraca uwagę na ilość i zawiłość opłat i transakcji, które pasażer musi uiścić w celu skorzystania z usług linii lotniczych. Zaskakuje również wysokość cen - zdarza się, że wartość dodatkowych opłat przewyższa cenę biletu.

Prezes organizacji Furio Truzzi podał konkretne ceny. "Aby wnieść na pokład podręczną walizeczkę, pasażer musi zapłacić co najmniej 30 euro" - czytamy w "Pulsie Biznesu". "Wręcz ohydna dodatkowa opłata za wybór miejsca w samolocie może kosztować nawet 45 euro" - dodał.

Pieniądze to nie wszystko. Hanna Gronkiewicz-Waltz

Pasażerowie mają swoje prawa - apele o czujność

Zwrócił również uwagę na fakt, że niektóre linie lotnicze wykorzystują kryzys związany z pandemią Covid-19 i "spekulują potrzebą konsumentów do wybierania elastycznych dat podróży w okresie wielkiej niepewności" - czytamy W PB. Simone Baldelli przewodniczący parlamentarnej komisji do spraw konsumentów postanowił odnieść się do tych doniesień.

Wystosował apel o czujność w kwestii przestrzegania praw pasażerskich (praw do posiłków czy odszkodowania w przypadku znacznego opóźnienia bądź odwołania lotu). Zaznaczył, ze jest "delikatny" moment dla transportu lotniczego.

Sonda
Czy obawiasz się odwołania lotu w wakacje?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze