Lufthansa odwołuje loty

i

Autor: Internet / fot. WikiCommons

Lufthansa odwołuje kolejne loty. Wakacje pod znakiem zapytania?

2022-07-13 15:55

Lufthansa odwołuje loty. Niemieckie linie lotnicze poinformowały, że po raz kolejny odwołują 2 000 lotów w okresie wakacyjnym. Będą to przede wszystkim krótkie połączenia krajowe. Jest to trzecia fala anulowanych lotów od czerwca.

Lufthansa odwołuje loty - po raz kolejny

Lufthansa zdecydowała o wykreśleniu kolejnych lotów ze swoich rozkładów. Powodem są problemy z obsługą pasażerów na lotniskach. Do końca sierpnia nie odbędzie się około 2 000 połączeń z największych lotnisk w Monachium i we Frankfurcie - poinformował w środę rzecznik przewoźnika.

Tego lata, to już trzecia fala anulowanych rejsów organizowanych przez Lufthansę. Wcześniej odwołanych zostało niemal 3 700 lotów, planowanych na lipiec oraz sierpień. "Dzisiaj doszło kolejne 2 tys. odwołanych połączeń w okresie ostatnich sześciu tygodni" - wylicza portal RND.

Pieniądze to nie wszystko. Maciej Szlinder

Rzecznik Lufthansy uspokaja - wakacyjne loty odwoływane "tylko w wyjątkowych przypadkach"

Rzecznik zapewniał, że Lufthansa będzie odwoływać loty do wakacyjnych destynacji "tylko w absolutnie wyjątkowych przypadkach". "Przede wszystkim chcemy odciążyć poranne i wieczorne natężenia ruchu. W tych porach obsługa naziemna w terminalach jest przeciążona, nie nadąża z obsługą pasażerów oraz bagażu" – tłumaczył rzecznik.

Podkreślił, że przede wszystkim anulowane zostaną krótkie połączenia krajowe lub do krajów sąsiednich, gdzie istnieją dobre alternatywy transportowe.We Frankfurcie, największym niemieckim porcie lotniczym, szczyt wakacyjnego obciążenia jeszcze nie nadszedł. Jak zakłada Lufthansa, będzie miał on miejsce w weekend 22-24 lipca, kiedy to zaczynają się wakacje w Hesji i Nadrenii-Palatynacie.

Sonda
Czy twój wakacyjny lot został odwołany?
Najnowsze