Jadwiga Emilewicz

i

Autor: Artur Hojny Jadwiga Emilewicz

Ile Jadwiga Emilewicz zarobiła w Ministerstwie Rozwoju? [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

2018-01-10 15:23

Za nami rekonstrukcja rządu oraz poważne zmiany w kompetencjach poszczególnych ministrów. Jadwiga Emilewicz, minister w nowo utworzonym resorcie przedsiębiorczości i technologii, dwa pierwsze lata rządów PiS spędziła w Ministerstwie Rozwoju. Sprawdziliśmy, jakim majątkiem dysponowała szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Jako działaczka społeczna Jadwiga Emilewicz była nie tylko sekretarzem stanu w MR, ale jest również radną Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Przewodniczącą Komisji Innowacji i Nowoczesnych Technologii, a także – kierowniczką Muzeum PRL-u w Krakowie. Odgrywała ponadto ważną rolę w partiach Jarosława Gowina. Postanowiliśmy sprawdzić, jak bogate życie społeczno-polityczne wpłynęło na portfel nowej minister.

Zobacz: Kim jest Jadwiga Emilewicz, nowa minister przedsiębiorczości i technologii? [REKONSTRUKCJA RZĄDU]

Jadwiga Emilewicz urodziła się w 1978 r. w Krakowie. Jest matką trojga dzieci. Z oświadczenia majątkowego Emilewicz za 2016 r. wynika, że jej dochody z tytułu pełnienia funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju w 2016 r. wyniosły 138 559,32 zł. W oświadczeniu złożonym 27 kwietnia 2017 r. Emilewicz zadeklarowała posiadanie środków pieniężnych w kwocie 5000 zł oraz brak środków pieniężnych w innych walutach.

Polecamy: Teresa Czerwińska, jaki majątek ma nowa minister finansów [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Obecna minister przedsiębiorczości i technologii posiadała wraz z mężem: warty ok. 800 000 zł dom o powierzchni 140 mkw oraz warte ok. 280 000 zł mieszkanie o powierzchni 50 mkw. W 2005 r. była wykładowczyni Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera zaciągnęła kredyt na zakup domu w Banku Pekao SA w Krakowie. 27 kwietnia ur. wartość zobowiązania opiewała na kwotę 162 495,69 złotych. Ponadto małżeństwo posiadało samochód marki SAAB z 2005 roku.

Oprac. na podst. bip.malopolska.pl, wse.krakow.pl, premier.gov.pl

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze