Ile Jadwiga Emilewicz zarobiła w Ministerstwie Rozwoju? [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

2018-01-10 15:23
Jadwiga Emilewicz
Autor: Artur Hojny Jadwiga Emilewicz

Za nami rekonstrukcja rządu oraz poważne zmiany w kompetencjach poszczególnych ministrów. Jadwiga Emilewicz, minister w nowo utworzonym resorcie przedsiębiorczości i technologii, dwa pierwsze lata rządów PiS spędziła w Ministerstwie Rozwoju. Sprawdziliśmy, jakim majątkiem dysponowała szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Jako działaczka społeczna Jadwiga Emilewicz była nie tylko sekretarzem stanu w MR, ale jest również radną Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz Przewodniczącą Komisji Innowacji i Nowoczesnych Technologii, a także – kierowniczką Muzeum PRL-u w Krakowie. Odgrywała ponadto ważną rolę w partiach Jarosława Gowina. Postanowiliśmy sprawdzić, jak bogate życie społeczno-polityczne wpłynęło na portfel nowej minister.

Zobacz: Kim jest Jadwiga Emilewicz, nowa minister przedsiębiorczości i technologii? [REKONSTRUKCJA RZĄDU]

Jadwiga Emilewicz urodziła się w 1978 r. w Krakowie. Jest matką trojga dzieci. Z oświadczenia majątkowego Emilewicz za 2016 r. wynika, że jej dochody z tytułu pełnienia funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju w 2016 r. wyniosły 138 559,32 zł. W oświadczeniu złożonym 27 kwietnia 2017 r. Emilewicz zadeklarowała posiadanie środków pieniężnych w kwocie 5000 zł oraz brak środków pieniężnych w innych walutach.

Polecamy: Teresa Czerwińska, jaki majątek ma nowa minister finansów [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE]

Obecna minister przedsiębiorczości i technologii posiadała wraz z mężem: warty ok. 800 000 zł dom o powierzchni 140 mkw oraz warte ok. 280 000 zł mieszkanie o powierzchni 50 mkw. W 2005 r. była wykładowczyni Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera zaciągnęła kredyt na zakup domu w Banku Pekao SA w Krakowie. 27 kwietnia ur. wartość zobowiązania opiewała na kwotę 162 495,69 złotych. Ponadto małżeństwo posiadało samochód marki SAAB z 2005 roku.

Oprac. na podst. bip.malopolska.pl, wse.krakow.pl, premier.gov.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze