cukier

i

Autor: East News cukier

Ceny cukru rosną

Ile kosztuje cukier w Polsce? Czy cena przekroczy 7 zł?

2022-07-22 15:25

Cukier to obecnie najbardziej chodliwy towar w Polsce. W wielu sklepach zaczyna go brakować, sieci handlowe już wprowadzają limity sprzedaży. A jeśli nawet cukier pojawi się na półkach sklepowych, to jest droższy. Jego cena może wkrótce przekroczyć 7 zł. Ile kosztuje cukier w Polsce?

Limity sprzedaży cukru w hipermarketach

Panika na rynku objęła zakupy cukru. Coraz częściej brakuje go w sklepach, duże sieci handlowe prowadziły limity sprzedaży. W Biedronce, Netto i Stokrotce można kupić maksymalnie 10 kg cukru na jeden paragon, a w sklepach Aldi tylko 5 kg. Pozostałe sieci jeszcze nie ograniczają sprzedaży cukru, ale zdarza się w poszczególnych sklepach pojawiają się limity. A jeżeli cukier już jest do kupienia, staje się coraz droższy.

Ile kosztuje cukier w Polsce?

Cukier zdrożał w ciągu ostatniego roku o prawie 40 proc. – wynika z danych GUS za czerwiec 2022 roku. W Biedronce, jeśli jest dostępny, cukier marki Polski Cukier kosztuje ok. 3,49 zł/kg. W podobnej cenie kupimy go w sklepach sieci Stokrotka i Kaufland. W mniejszych placówkach cukier jest zdecydowanie droższy – podaje portal wiadomoscihandlowe.pl. 6,99 zł za kg cukru Diamant zapłacimy w jednej z Żabek na warszawskiej Białołęce.

Zobacz też: Samorządy podwyższają ceny za wodę i ścieki. Polaków czeka kolejna podwyżka rachunków

W Top Markecie jeden z internautów zakupił cukier po 6,49 zł za kg, a kolejny w osiedlowym sklepie znalazł cukier marki Polski Cukier za 4,99 zł. Ceny cukru podnoszą obecnie największe sieci handlowe. W Dino cena wzrosła z 3,39 zł do 4,39 zł, w Polomarkecie jest po 4,99 zł. Cena może wkrótce skoczyć do 7 zł!

Jeśli dodam swoją marżę, to moja cena hurtowa szybko przekroczy 5 zł. A w tej sytuacji – biorąc pod uwagę ogólne niedobory, sprzyjające windowaniu marż detalicznych – cena na półce może w ciągu kilku tygodni przekroczyć 7 zł/kg – stwierdza jeden z dystrybutorów w rozmowie z Wiadomościami Handlowymi.

Pieniądze to nie wszystko - Rafał Baniak
Sonda
Czy w związku z drożyzną zmienisz pracę czy pójdziesz do szefa po podwyżkę?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze