cukier

i

Autor: East News cukier

Limity na zakup cukru

Tu kupisz cukier bez limitu. W tych sklepach nie ma ograniczeń w zakupach [GALERIA]

2022-07-22 14:21

Cukier w ostatnich dniach stał się towarem luksusowym, klienci w panice kupują coraz większe jego ilości w obawie, że go zabraknie. Niektóre sklepy zdecydowały się już wprowadzić limity sprzedaży. Można w nich kupić maksymalnie 10 kg tego najbardziej chodliwego towaru. Sprawdź, gdzie obowiązują limity sprzedaż, a gdzie cukier możesz kupić jeszcze bez ograniczeń?

Cukier limity - w których sklepach obowiązują?

Pierwsza ograniczenia w zakupie cukru wprowadziła Biedronka. W środę 20.07. w sklepach dyskontu pojawiły się informacje o limitach zakupu cukru. Następnym dyskontem, gdzie pojawiły się limity było Netto. Na jeden paragon klienci mogą w obu sieciach kupić maksymalnie 10 kg cukru. Aldi wprowadziło też ograniczenia już 20 lipca, ale tutaj możemy kupić maksymalnie 5 kg cukru na jeden paragon. Kolejną siecią, która zdecydował się na ograniczenia w sprzedaży cukru jest Stokrotka. Klienci tych sklepów mogą kupić co najwyżej 10 kg cukru na jeden paragon.

- W związku ze znacznie większym niż zwykle o tej porze roku popytem na ten surowiec, w części naszych sklepów można obserwować tymczasowe braki cukru. Ustawicznie je uzupełniamy, korzystając z zapasów centralnych, jak również zwiększając zamówienia u producentów w Polsce, a także nawiązując współprace z zagranicznymi dostawcami cukru - przekazała portalowi wiadomoscihandlowe.pl PR Manager sieci Netto - Patrycja Kamińska.

Sklepy wprowadzają limity cukru jak w PRL

Część dużych sieci handlowych, mimo czasowych braków cukru jeszcze nie zdecydowała się na wprowadzenie limitów sprzedaży. Są to m.in Lidl, Żabka, Carrefour, Dino, Kaufland czy Polomarket. Intermarché nie planuje odgórnego wprowadzenia limitów, ale mogą to zrobić indywidualnie prowadzący poszczególne sklepy przedsiębiorcy.

Zobacz też: Cukru brakuje w sklepach, a cena rośnie. Dlaczego jest problem z cukrem?

Przedstawiciele sieci zwracają jednak uwagę, że w ostatnim czasie zwiększył się popyt na niektóre produkty. - Dostawy realizujemy w sposób ciągły do naszych wszystkich 800 sklepów. W niektórych lokalizacjach w przypadku wybranych produktów (np. sól, cukier) zauważamy popyt wyższy niż zwykle - powiedziała Wirtualnym Mediom rzeczniczka Lidla - Aleksandra Roboszkiewicz.

„Pieniądze to nie wszystko” – Andrzej Hawryluk
Sonda
Czy obawiasz się lawinowych podwyżek cen żywności?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze