robienie przelewów na laptopie/smartfonie

i

Autor: SHUTTERSTOCK robienie przelewów na laptopie/smartfonie

Długi weekend

Jak będą otwarte banki 11 listopada i w długi weekend? Kiedy zrobić przelew?

2022-11-10 2:28

Podczas Święta Niepodległości zamknięte będą nie tylko sklepy, ale także różne urzędy. W banku też nie załatwimy spraw. Polacy jednak będą mogli skorzystać z bankomatów i wypłacić gotówkę. Z kolei 11 listopada system rozliczeniowy Elixir obsługujący przelewy międzybankowe będzie miał przerwę w standardowym funkcjonowaniu. Z kolei w sobotę banki otwarte będą standardowo w skróconych godzinach.

Święto Niepodległości i długi weekend. Jak będą otwarte banki?

11 listopada jest ustawowo dniem wolnym od pracy. Klienci banków nie załatwią wtedy żadnej sprawy. Będą jednak mieli możliwość skorzystania z bankomatów, by wypłacić gotówkę. Wiele firm w Polsce nie będzie otwartych także w sobotę i niedzielę podczas długiego weekendu. W przypadku banków, placówki będą czynne w sobotę następnego dnia, jednak w skróconych godzinach.

U niektórych np. PKO BP, ING Bank Śląski załatwić swoje sprawy będzie można w godzinach 10:00 - 14:00, natomiast w Banku Millenium czy Eurobanku w godzinach 10:00 - 18:00. Najdłużej bo 20:00 i do 21:00 otwarte będą banki: mBank, Santander Consumer Bank i Citi Handlowy. W niedzielę banki nie będą w ogóle otwarte dla klientów, tak jak do tej pory. Wypłacenie gotówki w bankomacie będzie możliwe, pod warunkiem, że maszyna nie znajduje się w środku budynku. 

Kiedy zrobić przelew? Będą opóźnienia podczas długiego weekendu

W najbliższy piątek 11 listopada system rozliczeniowy Elixir obsługujący przelewy międzybankowe w złotych będzie miał przerwę w standardowym funkcjonowaniu. W związku z tym warto przelewu dokonać wcześniej. Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych w dni robocze (9:30, 13:30 i 16:00). Jeżeli przelew zlecimy w czwartek 10 listopada po godzinie 16:00, wtedy pieniądze trafią na konto odbiorcy dopiero w poniedziałek 14 listopada.

Czy 11 listopada przychodzą przelewy? Odpowiedź wynika z powyższych informacji - przelewy międzybankowe 11 listopada nie dotrą niestety na nasze konta.

Sonda
Święto Niepodległości 11 listopada bardziej łączy Polaków, czy dzieli?
Pieniądze to nie wszystko. Marcin Ociepa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze