robienie przelewów na laptopie/smartfonie

i

Autor: SHUTTERSTOCK robienie przelewów na laptopie/smartfonie

Dni wolne od pracy

Przlewy bankowe w dzień wolny od pracy. Kiedy dojdą pieniądze?

2022-10-28 15:59

Wtorek 1 listopada oraz piątek 11 listopada to dni wolne od pracy, co oznacza, że system rozliczeniowy Elixir, obsługujący przelewy międzybankowe w złotych, ma przerwę w standardowym funkcjonowaniu. Dlatego terminowe płatności warto zaplanować i zlecić wcześniej lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir, który jestdostępny dla klientów banków także w dni świąteczne.

Przelewy z 31.10 trafią do odbiorców 2 listopada

Elixir to obsługiwany przez KIR elektroniczny system rozliczeń międzybankowych. Za jego pomocą realizowana jest większość transakcji zlecanych przez klientów banków w Polsce. Rozliczenie i rozrachunek zleconych w systemie transakcji (przelewów i poleceń zapłaty) odbywa się podczas trzech sesji rozliczeniowych, od poniedziałku do piątku, o godzinie 9:30, 13:30 i 16:00, z wyłączeniemdni ustawowo wolnych od pracy.

Trzeba zatem pamiętać, że przelewy, które zlecimy w poniedziałek 31  października po godzinie 16:00, trafią na konta odbiorców w środę, 2 listopada. Natomiast przelewy, które zlecimy w czwartek 10 listopada po godzinie 16:00, trafią na konta odbiorców w poniedziałek 14 listopada.

System Euro Elixir będzie działał w dni wolne od pracy

System Euro Elixir, w którym rozliczane są krajowe i transgraniczne przelewy w euro, 1 listopada oraz 11 listopada będzie funkcjonował zgodnie ze zwykłym harmonogramem. Podobnie jak w każdym dniu roboczym, KIR przeprowadzi tego dnia 6 sesji rozliczeniowych.

W sytuacji, gdy przeoczymy datę płatności lub nie zdążymy wykonać terminowego przelewu przed 1 listopada oraz 11 listopada, warto skorzystać z systemu płatności natychmiastowych Express Elixir, który działa w trybie ciągłym – 24/7/365, czyli również w weekendy i święta. To czy nasz bank udostępnia tę usługę i w jakim zakresie, można sprawdzić na stronie https://www.expresselixir.pl/tabela-dostepnosci/.

KIR. Podmiot infrastruktury sektora bankowego

KIR, jako podmiot infrastruktury sektora bankowego, od 30 lat odpowiada za utrzymanie i rozwój systemów rozliczeń międzybankowych. Więcej informacji o działalności firmy, od momentu jej powołania z inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, Związku Banków Polskich i 16 banków komercyjnych, można znaleźć tu: www.30lat.kir.pl.

KIR pełni także funkcję technologicznego integratora rozwiązań wspierających budowę cyfrowej gospodarki. Tworzy rozwiązania z zakresu bezpiecznej wymiany informacji oraz otwartej bankowości, narzędzia identyfikacji elektronicznej oraz usług zaufania: zdalne potwierdzanie tożsamości – mojeID oraz kwalifikowany podpis elektroniczny – mSzafir.

Wśród najnowszych projektów firmy są trwały nośnik, oparty na unikalnym połączeniu technologii blockchain, macierzy WORM, rozwiązań chmurowych i usług zaufania oraz bezpłatny Sandbox Blockchain do testowania i akceleracji pomysłówbiznesowych.

Wykorzystując najnowsze technologie KIR dostarcza usługi, które skutecznie pomagają partnerom biznesowym w uwalnianiupotencjału ich projektów i wdrażaniu innowacji.

Źródło: Informacja prasowa 

Sonda
Praca zdalna - jesteś za czy przeciw?
Pieniądze to nie wszystko. Tomasz Gontarz
Najnowsze