jak jeść w restauracjach i nie zbankrutować

i

Autor: Shutterstock Jak jeść w restauracjach i nie zbankrutować? Podpowiadamy

Sposoby na oszczędzanie

Jak jeść w restauracjach i nie zbankrutować? 3 aplikacje dzięki, którym oszczędzasz

namy 3 aplikacje do oszczędzania, które pozwolą na luksusowe życie za niewielkie pieniądze. Dzięki tym aplikacjom możesz odwiedzać topowe restauracje, a za jedzenie zapłacisz nawet 50 proc. taniej. Jeśli szykujesz randkę, ważną rocznicę lub chcesz wyskoczyć na obiad z przyjaciółmi, koniecznie sprawdź te aplikacje!

Tańczące z Promocjami 30.06.22

Posiłek w modnej restauracji to często wydatek trzycyfrowej kwoty na jedną osobę. Wielu ludzi nie stać na taki koszt i po prostu rezygnują z kulinarnego doświadczenia, jakie oferuje wybitna restauracja. Są jednak sposoby, by zjeść w eleganckiej restauracji wytworny posiłek wysokiej kuchni i nie zbankrutować. Pomocne mogą być 3 sprytne aplikacje, 3 dobre sposoby na oszczędzanie, promujące sztukę kulinarną. 

Czytaj także: Polacy tną wydatki na restauracje. Inflacja bije po kieszeni

Fine Dining Week: topowe restauracje za niską cenę

Fine Dining Week to nieustający festiwal sztuki restauracyjnej. Kulinarne wydarzenia są pretekstem by poznać restauracje w ich najlepszym popisowym wydaniu w przyjaznej cenie. W wydarzeniu biorą udział restauracje najwyżej oceniane ze względu na wysoką jakość kuchni, oryginalność autorskiego menu oraz obsługę kelnerską. To kulinarna przygoda w cenie dużo niższej niż dania z karty. 

Letnia edycja Fine Dining Week wystartowała 6 lipca. Tematem przewodnim lipcowego Festiwalu jest amuse-bouche, czyli mała przekąska na rozgrzanie zmysłów. Wyjątkowe preludium do kulinarnej uczty w formie niespodzianki, przygotują najzdolniejsi szefowie kuchni z najwyżej ocenianych restauracji festiwali Restaurant Week.

Podczas wydarzenia można spróbować menu specjalnie skomponowanego przez szefa kuchni. Trzydaniowego za 99 zł od 1 gościa lub pięciodaniowego za 149 zł dla 1 gościa. To kreatywny sposób na oszczędzanie i czerpanie przyjemności z jedzenia. 

W jednej z topowych restauracji Warszawy, w L'ARC Varsovie, będzie można w trakcie Festiwalu spróbować ostryg, tatara z tuńczyka, cappuccino z homara i rzadko goszczącej na stołach troci. 

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy wejść na stronę Festiwalu, dokonać rezerwacji oraz płatności, a w dniu określonym w potwierdzeniu rezerwacji udać się do Restauracji i cieszyć się doświadczeniem restauracyjnym. W Festiwalu udział bierze ponad 100 restauracji w 7 aglomeracjach Polski. 

Wydarzenie potrwa do 30 lipca. 

Aplikacja Too Good To Go - oszczędzanie na jedzeniu

Zalogowani użytkownicy aplikacji Too Good To Go zapobiegającej marnowaniu jedzenia  mogą skorzystać z dodatkowego rabatu w czasie festiwalu Fine Dining Week. Dzięki systemowi wyboru menu przed przyjściem, restauracje pozyskują tylko tyle składników, ile trzeba, aby nie marnować jedzenia. Dlatego Too Good To Go, działający w obszarze zero waste i Fine Dining Week łączą siły i przygotowały wspólną niespodziankę, dzieląc się z użytkownikami specjalnymi kodami. Użytkownicy mogą skorzystać z  30 zł rabatu na stoliki 4-osobowe i większe oraz 15 zł zniżki na wszystkie inne stoliki

Osoby korzystające na co dzień z  aplikacji Too Good To Go mają dostęp do ofert sklepów, piekarniki, restauracji i hoteli oferujących pod wieczór nadwyżki swoich świeżych produktów w obniżonych cenach. Nie jest to może sposób na doświadczenie kulinarne, ale na spróbowanie dobrej kuchni owszem. To okazja by skosztować rzemieślniczych wyrobów, wyjątkowych produktów za ułamek ceny, a jednocześnie chronić planetę przed marnowaniem jedzenia. Oszczędzanie pieniędzy jest po prostu wpisane w życie w stylu zero waste. 

Aplikacja Finebite - 50 procent taniej na dania z karty

Dzięki aplikacji Finebite można skorzystać z 50 proc. rabatu na dania z karty. Pozwala to naprawdę sporo oszczędzić. Zniżka nie obejmuje napoi i alkoholi. Dlaczego użytkownicy otrzymują tak wysoki rabat? Aby móc lepiej zapoznać się z kuchnią danego miejsca i pozostawić rzetelną informację zwrotną w postaci ankiety. Rezerwacje dokonywane są poza godzinami szczytu i są ograniczone ilościowo. 

Korzystam z aplikacji od 3 lat i jadłem już w kilkunastu topowych restauracjach Warszawy, także w Krakowie i Poznaniu. Z moją średnią ocen na studiach dostaję stypendium rektorskie, jednak bez tej aplikacji nie byłoby mnie stać na posiłek w restauracji z górnej półki " − ocenia Maurycy, student Politechniki Warszawskiej.  

Dodajmy, że w restauracji La Brasserie Varsovie stek wołowy w pieprzu ze szpinakiem i wędzonymi ziemniakami to koszt 108 zł. Rabat 50% w tej sytuacji wygląda bardzo zachęcająco. 

Jak dokonać rezerwacji? Wystarczy wybrać w aplikacji dzień, który najbardziej Tobie odpowiada. Potem przejrzeć dostępne rezerwacje i wybrać ofertę. Dokonać opłaty rezerwacyjnej i poczekać na potwierdzenie transakcji. Rezerwacja dotyczy 2 do 4 osób. 

Sonda
Czy często jadasz w luksusowych restauracjach?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze