Janusz Kowalski

i

Autor: TOMASZ GOLLA Janusz Kowalski

Janusz Kowalski ministrem energii? Sensacyjny powrót do rządu

2022-03-22 17:55

Janusz Kowalski, poseł solidarnej polski, były wiceminister aktywów państwowych wedle nieoficjalnych informacji ma objąć stanowisko ministra energii. Twitter jest rozgrzany do czerwoności, jak informuje Rzecznik Koła Parlamentarnego Porozumienie jednym głosem w sprawie powrotu do rządu Kowalskiego mówi zarówno otoczenie Solidarnej Polskie jak i premier Mateusz Morawiecki.

Janusz Kowalski nowym ministrem energii?

Ministerstwo energii przestało istnieć w 2019 roku, a jego kompetencje zostały przekazane Ministerstwu Aktywów Państwowych, oraz Ministerstwu Klimatu. Wygląda jednak na to, że resort wróci, a Zjednoczona Prawica ma już kandydata do objęcia stanowiska. Według nieoficjalnych informacji ma być nim Janusz Kowalski.

Informacje o powrocie Kowalskiego do rządu podał Jan Strzeżek, Rzecznik Koła Parlamentarnego Porozumienie. Co ciekawe, w sprawie tej kandydatury ma panować zgoda zarówno ze strony Solidarnej Polski, jak i premiera Mateusza Morawieckiego, co nie zawsze jest tak oczywistie.

Sedno Sprawy - Janusz Kowalski

Kim jest Janusz Kowalski?

Janusz Kowalski w latach 2007-2008 w pracował w Departamencie Dywersyfikacji Dostaw Nośników Energii w Ministerstwie Gospodarki, więc stanowisko ministra energii nie powinno być dla niego pierwszyzną. W latach 2009-2010 był również członkiem  Zespołu ds. Bezpieczeństwa Energetycznego w Kancelarii Prezydenta RP. Więcej o karierze posła Solidarnej Polski przeczytasz tutaj.

Sonda
Czy Janusz Kowalski jest odpowiednim kandydatem na stanowisko ministra energii?
Najnowsze