Marlena Maląg

i

Autor: KRYSTIAN MAJ/ KPRM Marlena Maląg

Przedsiębiorcy znad Odry

Ponad 3000 zł postojowego dla przedsiębiorców. Minister Maląg ujawnia szczegóły

2022-09-07 8:38

- Nie pozostawiamy firm samym sobie, to już widzieliśmy w czasie pandemii koronawirusa - oświadczyła we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg podczas wspólnej konferencji prasowej z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą. Maląg zapewniła na ile mogą liczyć poszkodowani przedsiębiorcy.

Pomoc nadodrzańskim przedsiębiorcom

- Nie pozostawiamy firm samym sobie i udowodniliśmy to już w czasie pandemii, kiedy było ratowane każde miejsce pracy – powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Szefowa MRiPS przypomniała, że Sejm przyjął ustawę o pomocy przedsiębiorcom nadodrzańskim. "Aktualnie również potrzebna jest pomoc firmom nadodrzańskim, które ewentualnie mogą mieć spadek przychodów związany z sytuacją, która miała miejsce na Odrze" – stwierdziła.

Pieniądze to nie wszystko Paweł Gruza

Świadczenie postojowe dla firm 2022

Przypomniała, że ustawa przewiduje dofinansowanie w postaci świadczenia postojowego w wysokości 3010 zł. "Warunkiem, by z tego jednorazowego świadczenia skorzystać, będzie spadek przychodu powyżej 50 proc." – dodała.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego pułap określono na 50 proc., Maląg wskazała, że został on wypracowany na spotkaniu z przedstawicielami firm. "Całą operacjonalizacją ma zająć się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będą składane drogą elektroniczną" – dodała szefowa MRiPS.

Sonda
Czy w związku z drożyzną zmienisz pracę czy pójdziesz do szefa po podwyżkę?
Listen to "Władza GNĘBI MNIE i MOJĄ RODZINĘ! W PiS padły płotki, ZOSTAŁY GRUBE RYBY - Kołodziejczak ujawnia [Express Biedrzyckiej]" on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze