Władze Polski i Kazachstanu składały deklaracji o ważności drugiej strony dla stosunków gospodarczych, i tak prezydent Nazarbajew nazwał Polskę "jednym z najważniejszych partnerów w Unii Europejskiej", a polska strona rewanżowała się hasłami o bramie do Azji Centralnej. W trakcie dwudniowej wizyty prezydenta Kazachstanu w warszawie strony podpisały kilka umów: o readmisji osób, o współpracy w dziedzinie rolnictwa oraz porozumienia o współpracy między Bankiem Gospodarstwa Krajowego a Bankiem Rozwoju Kazachstanu.
ZOBACZ TEŻ: Uczelnie i biznes zarobią na współpracy. Na mocy ustawy
Współpraca ma dotyczyć sektorów: rolniczego i górniczego. Polska jest jednym z niewielu producentów sprzętu górniczego w regionie, jak i miejscem, gdzie nadal kwitnie szkolnictwo górnicze. Umowy opisują też przyszła współprace polskiego biznesu i kazachskich władz, dotycząca inwestycji bezpośrednich polskich firm w azjatyckim kraju.
Wspólnie z Kazachami mamy też pracować nad nowymi rozwiązaniami w produkcji leków czy innowacyjnego wykorzystania węgla. Zarówno Polska, jak i Kazachstan będzie ważnym ogniwem planowanego przez Pekin Nowego Jedwabnego Szlaku.