Kiedy szczepionka na koronawirusa? Morawiecki podał KONKRETNĄ DATĘ

2020-11-21 12:24 DR
Mateusz Morawiecki konferencja
Autor: Krystian Maj KPRM Mateusz Morawiecki konferencja

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej powiedział, kiedy Polska otrzyma pierwsze szczepionki i na jakie ilości może liczyć nasz kraj.

Szybka ścieżka

Koronawierus nie odpuszcza, ale już wkrótce walka będzie łatwiejsza. Do Polski trafi szczepionka, która pomoże przerwać rozprzestrzenianie się pandemii.Jest szansa, że około 18 stycznia będą pojawiały się już pierwsze dostawy szczepionek - takie zapowiedzi padły z ust premiera podczas sobotniej konferencji prasowej.

Szczepionka na koronawirusa: Nie wpuszczą do samolotu niezaszczepionych na Covid-19

– W zeszłym tygodniu spotkałem się z najwyższym kierownictwem firmy Astra Zeneca i Pfizer i zadeklarowaliśmy, że tak szybko, jak te szczepionki zostaną dopuszczone do obrotu w UE przez Europejską Agencję Rejestracji Leków, tak szybko my zamawiamy maksymalną przysługującą Polsce z tytułu wielkości populacji, wielkości liczby ludności, liczbę szczepionek – powiedział Morawiecki.

Przeczytaj także: Totalny lockdown ODWOŁANY! Otworzą galerie handlowe i sklepy meblowe! Co z gastronomią i siłowniami?

16 mln dawek trafi do Polski

Rząd już złożył zamówienie na dostawy jednej ze szczepionek przewidzianych dla Polski w ramach dostępnej puli.– W odniesieniu do jednej z tych szczepionek już to zamówienie złożyliśmy (...) – około 16 mln dawek, bo tyle przypadało z dostępnych dla całej UE dawek i maksymalnego poziomu, o jaki mogliśmy zawnioskować – dodał.

Do czasu, kiedy będzie u nas dostępna szczepionka, zdążymy się przygotować do jej sprawnej dystrybucji i opracowania planu szczepień - zapowiedział szef rządu. "Ten horyzont właśnie jest potrzebny po to, by szybko przygotować dystrybucję i proces szczepień" - podkreślił Morawiecki.

Najnowsze