Totalny lockdown ODWOŁANY! Otworzą galerie handlowe i sklepy meblowe! Co z gastronomią i siłowniami?

2020-11-21 10:28
Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego 24.02.2021. Jakie będą nowe obostrzenia? [RELACJA, NA ŻYWO]
Autor: Krystian Maj KPRM Konferencja premiera Mateusza Morawieckiego 24.02.2021. Jakie będą nowe obostrzenia? [RELACJA, NA ŻYWO]

Pełny lockdown, póki co, odwołany. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział 100 dni solidarności. Chodzi o to, by w walce z koronawirusem jak najmocniej przestrzegać reżimu sanitarnego. Wraz z nim jednak rząd zdecydował o częściowym odmrożeniu gospodarki. Mimo szalejącej pandemii COVID-19 galerie handlowe oraz sklepy meblowe ponownie będą mogły działać.

Groźba pełnego lockdownu wisiała nad Polską od wielu dni. Mimo to liczba zakażeń powoli zaczęła spadać i rząd Mateusza Morawieckiego zdecydował o częściowym odmrożeniu gospodarki.

SPRAWDŹ TAKŻE: Respiratory ROZRYWAJĄ płuca! Wadliwy sprzęt od rządu. Lekarze przerażeni. Mamy ODPOWIEDŹ!

- Od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym - zapowiedział premier Morawiecki. - Warunek utrzymania tego reżimu (sanitarnego - przyp. red.) jest jeden: dyscyplina każdego sklepu, galerii, sklepu meblowego. Jeśli będzie inaczej, te sklepy będą zamykane. Te decyzje mogą uratować setki tysięcy miejsc pracy, dlatego je podejmujemy.

Warto przypomnieć, że w grudniu obowiązywać będą dwie niedziele handlowe - 13 i 20 grudnia. Oznacza to, że i w te dni galerie handlowe oraz sklepy meblowe będą mogły być otwarte. Co zaś z pozostałymi branżami, takimi jak gastronomia, kina czy siłownie?

- Konsultowaliśmy się też z innymi branżami, ale idziemy za radą naszych epidemiologów i pozostawiamy nadal zamknięte pozostałe placówki. To ważne, by uratować tysiące miejsc pracy, ale też utrzymać w ryzach przyrost zakażeń - stwierdził szef KPRM.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE: Dodatkowe 2080 złotych do pensji! Zwolnienie z ZUS i opłat. Sejm uchwalił tarczę branżową

PILNE! Rząd sprawdza nasz MAJĄTEK, DOCHODY i EMERYTURĘ. Ostatnie dni! Nie powiesz? Grozi kara!

Zobacz! Wielka Gala rozdania Złotych Laurów! BĄDŹCIE TAM Z NAMI!

Więcej na gala.superbiznes.se.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze