Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Bełchatowie?

i

Autor: Pixabay/ fernandozhiminaicela Szczepionka na koronawirusa. Gdzie będzie można się zaszczepić w Bełchatowie?

Szczepionka na koronawirusa: Nie wpuszczą do samolotu niezaszczepionych na Covid-19

2020-12-14 15:06

Pandemia koronawirusa doprowadziła do ruiny niemal cały świat. Nic dziwnego, że niemal wszyscy, poza najbardziej zagorzałymi fanami teorii spiskowych, czekają na dostęp do szczepionki na Covid-19. Jak będzie wyglądać dostęp do szczepień na koronawirusa i gdzie będą obowiązkowe - wciąż nie wiadomo. Zaskakującą opinię przedstawili Brytyjczycy, którzy chcą zabronić niezaszczepionym na koronawirusa wstęp do samolotu.

Nie zaszczepiłeś się na koronawirusa? Nie możesz lecieć samolotem! Już niedługo taki scenariusz może zostać wprowadzony w życie. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii są zdania, że osoby, które nie zostały zaszczepione na Covid-19, nie powinny być wpuszczane do samolotów. Taka opinia wynika z badania opinii publicznej, zleconego przez telewizję Sky News. Na ankietę odpowiedziało 1706 osób. 54 procent z nich stwierdziło, że nieszczepione na koronawirusa osoby, nie powinny latać samolotem.

Takiemu scenariuszowi sprzeciwiło się29 proc. osób, a 17 proc. nie wyraziło żadnej opinii. Na samolotach ostrożność Brytyjczyków się nie kończy. Wielu z nich nieszczepionym chce zabronić wstępu do innych środków transportu. 36 proc. zgodziło się na ograniczenie możliwości podróżowania autobusem czy pociągiem, tylko dla szczepionych. Mało tego! Aż 39 proc. ankietowanych nieszczepionych nie chce nawet w restauracji!

Jednocześnie, zdecydowana większość mieszkańców Wysp ma zamiar się zaszczepić. Aż 70 proc. Brytyjczyków deklaruje taką decyzję. Szczepić na koronawirusa nie chce się tylko 11 proc. osób i tyle samo wciąż nie podjęło decyzji.

Koronawirus w Polsce: Co ze świętami Bożego Narodzenia? Czy będzie można spotkać się w Wigilię?

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala

Trwają intensywne prace nad wprowadzeniem do obrotu skutecznych szczepionek. W tym zakresie konkuruje z sobą kilka firm. Ile może kosztować szczepionka na koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19? W Polsce minister zdrowia wyraźnie zaznacza, że szczepienia na koronawirusa nie będą obowiązkowe. Najlepiej, by szczepionki  były bezpłatne. Ale może być też tak jak w przypadku szczepionek na grypę, czyli będą one dobrowolne i komercyjne. Ile mogą kosztować? Szacuje się, że jedna dawka może kosztować od ok, 40 do 200 zł. 

Najnowsze