sklep z odzieżą

i

Autor: Markus Spiske/Pixabay/cc0 Złodziejki za cel obrały sklepy odzieżowe znanych sieciówek

Kolejny cios w przedsiębiorców? Nowy podatek coraz bliżej

2020-10-15 13:48

Nowa opłata nadciąga wielkimi krokami. Jeden z flagowych pomysłów Prawa i Sprawiedliwości, czyli podatek handlowy ma szansę wejść w życie w najbliższym czasie. W czwartek, 15 października rzecznik generalny TSUE, Juliane Kokott wydała opinię, w której stwierdziła zgodność proponowanych przez Polskę przepisów z unijnym prawem.

Podatek handlowy to jeden z flagowych pomysłów, który miał nanieść na dodatkową opłatę na duże, zagraniczne sieci handlowe. Polski Sejm przyjął odpowiednie przepisy blisko 5 lat temu, jednak potem całe przedsięwzięcie stanęło pod znakiem zapytania. Komisja Europejska zaskarżyła proponowane zmiany sugerując, że nowy podatek mógłby faworyzować małe sklepy. W maju 2019 Sąd UE stwierdził, że wstrzymywanie tego podatku jest bezprawne. Teraz rzecznik generalny TSUE wydał opinię, że przepisy podatku handlowego nie są niezgodne z unijnym prawem.

Zobacz także: Godziny dla seniorów już działają! Biedronka rusza z dodatkowymi promocjami dla seniorów

Jak wskazuje Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji w rozmowie z serwisem money.pl wprowadzenie nowego podatku może uderzyć w polskie firmy. Wprowadzenie dodatkowych opłat jest szczególnie niepokojące w obecnej sytuacji, kiedy wiele przedsiębiorców walczy o utrzymanie swojej działalności. Juszkiewicz podkreśla, że handel to nie tylko duże sieci spożywcze ale również sklepy w galeriach handlowych, które podczas zamknięcia wiosną zanotowały gigantyczne straty. Dodatkowy podatek może je zatem pogrążyć.

Sprawdź również: Całkowity zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce? Rząd ma taki plan

 

Chory na koronawirusa nagrał film jak wygląda jego choroba. Dramatyczny apel
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze