Mateusz Morawiecki

i

Autor: KRYSTIAN MAJ / KPRM Mateusz Morawiecki

Konferencja premiera: Szkoły zamknięte, galerie handlowe otwarte! Nowe obostrzenia 21.11

2020-11-21 10:43

Konferencja premiera 21.11. Nowe obostrzenia w Polsce koronawirus. Premier Mateusz Morawiecki w sobotę zwołał konferencję prasową, na której przedstawił plan walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Szef rządu poinformował między innymi, że szkoły dalej pozostaną zamknięte. Pojawiły się także informacje o świętach Bożego Narodzenia. Czy w tym roku będzie można spędzić je w gronie rodzinnym. Sprawdźcie wszystkie nowe informacje o obostrzeniach w Polsce 21 listopada!

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę 21 listopada podał nową listę obostrzeń w kontekście walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Jeszcze przed świętami sklepy w galeriach handlowych zostaną otwarte! W domach pozostaną za to uczniowie. Nauka zdalna została przedłużona przynajmniej do świąt. Jednocześnie podjęto decyzję o feriach zimowych, które w tym roku odbędą się dla całego kraju w jednym terminie. Jakie jeszcze nowe obostrzenia wprowadzono w Polsce? Sprawdzicie to w poniższej relacji na żywo oraz linkach.

Boże Narodzenie 2020 czy można spotkać się z rodziną? NOWE OBOSTRZENIA 21.11

Totalny lockdown ODWOŁANY! Otworzą galerie handlowe i sklepy meblowe! Co z gastronomią i siłowniami?

Koronawirus w Polsce. Szkoły zostają ZAMKNIĘTE! Zaskakująca decyzja ws. ferii zimowych

Znamy datę otwarcia sklepów! KIEDY pojedziesz na świąteczne zakupy?

Kiedy otworzą kluby fitness? NOWE OBOSTRZENIA. Kiedy otworzą siłownie?

Wyjazd na ferie 2021 będzie UTRUDNIONY. Zaskakująca decyzja rządu to prawdziwe trzęsienie ziemi!

Koronawirus w Polsce. Kiedy będzie narodowa KWARANTANNA? Jest jasny komunikat!

Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia

10:39. - Pracujemy nad rozwiązaniami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się osób - przyznał Morawiecki.

10:34. - Redukcja kontaktów społecznych jest bardzo istotna w okresie świąt - zaznaczył jeszcze raz Mateusz Morawiecki.

10:34. Kiedy konkretnie będzie można udać się na zakupy przed świętami? Sprawdźcie TUTAJ.

10:26. - Jeżeli liczba zachorowań spadnie poniżej 10 tysięcy, to będziemy mogli wprowadzić strefę żółtą, poniżej 4 tysięcy - zieloną. Jeśli jednak dojdzie do zwiększonej liczby, 27 tysięcy przypadków dziennie, to możemy wprowadzić narodową kwarantannę. Od nas zależy, gdzie będziemy za 3 tygodnie - powiedział Adam Niedzielski.

10:24. Minister zdrowia Adam Niedzielski zaznaczył, że jeszcze dzisiaj zaprezentowane instrumenty regulacyjne zostaną opublikowane

10:21. Jarosław Gowin w kontekście siłowni, klubów fitness, teatrów i innych miejsc zamkniętych z powodu koronawirusa, zapowiedział pomoc rządu i chęć dołożenia wszelkich starań, by uratować jak najwięcej miejsc pracy.

10:20. Minister Gowin podkreślił, że plan został wypracowany ze środowiskami biznesowymi. Podziękował za zaangażowanie w rozmowy związków zawodowych.

10:18. - To jest trudny, ale dobrze przemyślany i realistyczny plan ratowania gospodarki - powiedział Jarosław Gowin.

10:16. Premier nie wykluczył, że przy utrzymaniu dyscypliny społecznej nastąpi powrót do zasad strefy żółtej i czerwonej. Warunkiem jest mniejszy przyrost zakażeń.

10:14. Najważniejsze informacje o szkołach! Na pewno do świąt pozostaną one zamknięte. Jednocześnie ferie zimowe będą trwały od 4 do 17 stycznia w całym kraju!

10:11. Mateusz Morawiecki zapowiedział, że otwarte zostaną sklepy w galeriach handlowych w najwyższym reżimie sanitarnym. Jednocześnie przed świętami Bożego Narodzenia nie zostaną otwarte siłownie i kluby fitness.

10:08. - Przed nami święta Bożego Narodzenia. Chcę zaapelować już dzisiaj, by były to spotkania w gronie osób, z którymi mieszkamy. Tak byśmy się nie przemieszczali - zaapelował Mateusz Morawiecki.

10:06. - Musimy pamiętać, że wirus zbiera śmiertelne żniwo. Dzisiaj wiemy też, że wiele przewidywań było błędnych. Wiele prognoz się nie sprawdziło - przyznał premier.

- Pod każdą ofiarą kryje się ludzka tragedia - rozpoczął Morawiecki, podając dane o dostępnych łóżkach w szpitalach.

10:01. Tymczasem nowy komunikat ministerstwa zdrowia.

9:58. Konferencja powinna rozpocząć się lada moment

9:45. Takie statystyki z pewnością nie napawają optymizmem...

9:36. W konferencji mają wziąć udział również Jarosław Gowin i minister zdrowia Adam Niedzielski.

9:20. Jeszcze przed rozpoczęciem konferencji pojawiło się sporo wpisów niezbyt optymistycznych...

9:03. Jak widać, nie wszyscy są zwolennikami luzowania obostrzeń.

8:38. Nawet jeśli obostrzenia zostaną częściowo zniesione na konferencji premiera w sobotę, to jeszcze przez długi czas będziemy musieli stosować się do poniższych zasad. Są kluczowe!

8:20. Luzowanie obostrzeń. Które zostaną zniesione na konferencji premiera Morawieckiego? Te pytania zadają sobie przede wszystkim przedsiębiorcy. Nieoficjalnie mówi się, że odmrożenia doczeka się branża fitness i sklepy meblarskie. Częściowo złagodzone mogą zostać również restrykcje względem gastronomii.

8:02. Tymczasem kilka dni temu Tomasz Siemoniak powiedział u nas takie słowa. Czy po dzisiejszej konferencji opozycja będzie patrzyła na premiera przychylniejszym okiem?

7:40. Nieoficjalnie mówi się o luzowaniu obostrzeń na sobotniej konferencji prasowej Morawieckiego. Tymczasem rząd zdecydował się na przedłużenie zakazu lotów. Niewykluczone, że będzie on obowiązywał nawet do Bożego Narodzenia. Więcej znajdziecie W TYM MIEJSCU.

7:25. Sobota zapowiada się bardzo ekscytująco dla wielu właścicieli firm. O godzinie 10:00 Mateusz Morawiecki ma rozpocząć konferencję, która pozwoli im wrócić do znacznie normalniejszego funkcjonowania w dobie koronawirusa.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze