Kongres 590

i

Autor: Artur Hojny / Super Express Kongres 590. Grzegorz Piechowiak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii

Kongres 590. Grzegorz Piechowiak, wiceminister rozwoju i technologii: Polska jest atrakcyjnym rynkiem do inwestowania

2022-06-23 11:44

W ostatnich latach Polska zmagała się z trudnościami powstałymi na skutek pandemii, obecnie mierzy się z rosnącą inflacją, którą wywołała wojna na Ukrainie. - Jako Polska poradziliśmy sobie dobrze w czasach covidu. Wszystkie rankingi pokazują, że jesteśmy czwartym/piątym krajem na świecie, który uporał się gospodarczo z pandemią. - mówił Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, w rozmowie z “Super Biznesem” podczas Kongresu 590.

Jakie branże najchętniej inwestują w Polsce?

Jak powiedział w rozmowie Grzegorz Piechowiak, liderem inwestycji w Polsce jest Automotiv. - Staliśmy się hubem w Europie Środkowej, ale również dla innych rynków - podkreślił.

- Na początku wydawało się, że Polska jest bardzo niebezpieczna, że to zagrożenie w stosunku do Polski może być dużo większe. (...) Jednak jesteśmy krajem bezpiecznym i można tu lokować swoje pieniądze. Jeżeli ta wojna dobiegnie szybko końca, staniemy się hubem nie tylko tranzytowym, ale także koordynatorem razem z kilkoma innymi państwami, które będą chciały dominować, jeżeli chodzi o odbudowę Ukrainy. - powiedział w rozmowie Grzegorz Piechowiak.

Kongres 590 - Grzegorz Piechowiak, Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Korzyści i ryzyka przenoszenia firm z Ukrainy do Polski

- Jest to szansa dla innych polskich firm, które mogą być podwykonawcami. (...) Mniejsze firmy mogą się rozwinąć. - wyjaśnił polityk. 

Grzegorz Piechowiak wyjawił, że obecnie w Polsce jest ponad 200 tys. osób z Ukrainy, które już legalnie pracują. Jego zdaniem wystarczy miejsca dla nowych pracowników. - Wierzę, że rynek sam się wyreguluje i nie będzie w tej kwestii problemu - dodał.

Sonda
Czy odczuwasz w swoich finansach kryzys związany z pandemią koronawirusa?
Najnowsze